Ruský tréner si "zlizne" neúctu hráčov voči Kanade

Smutní ruskí hokejisti po prehratom finále
Smutní ruskí hokejisti po prehratom finále Zdroj: TASR

Kanada deklasovala "Zbornú" 6:1.

Ruská hokejová federácia (RHF) potrestá trénera národného tímu Olega Znaroka ako aj generálneho manažéra Andreja Safronova za incident, ktorý sa odohral po finálovom dueli na MS v Česku proti Kanade (1:6). Väčšina hráčov Zbornej vrátane realizačného tímu pred kanadskou hymnou neúctivo opustila ľadovú plochu.

"Aby som bol úprimný, to, čo sa stalo, bolo veľmi povrchné. Určite budeme trestať. Ako prví dostali sankcie generálny manažér a hlavný tréner. Oni určite mali byť na ľade a vypočuť si hymny. Je neprijateľné, že hraciu plochu opustili," cituje TASS slová člena reprezentačného tímu funkcionárov Arkadija Rotenberga.

Suverénna Kanada, ktorá prešla celým turnajom bez prehry, "zmietla" vo finále Rusko presvedčivo 6:1. Po ôsmich rokoch sa opäť dočkala zlatej medaily. Kontroverzné opustenie ľadovej plochy členov hráčskeho i realizačného tímu vnímala verejnosť ako vrcholný prejav neúcty.

"Urobíme teraz všetko preto, aby sa to už viac nestalo. Vždy chcete vyhrať, to je pochopiteľné, ale aj po prehratom dueli si víťaz zaslúži čestné uznanie. Vždy chceme vyhrať zlato, ale Kanaďania boli tentoraz silnejší a prevýšili nás vo všetkých činnostiach," dodal Rotenberg.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2015

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.