Trápenie pokračuje. Saganovi generálka pred MS nevyšla, opäť ho zastavili zdravotné problémy

Peter Sagan
Zdroj: TASR/AP

Peter Sagan neprežíva svoju najlepšiu sezónu. Jarné klasiky mu zničil Covid a následná séria zdravotných problémov. Na Tour de France sa už pripravil lepšie a fanúšikovia dostali pred septembrovými Majstrovstvami sveta v Austrálii nádej, že Peter by sa ešte mohol dostať do formy a zabojovať o rekordný štvrtý titul majstra sveta.

Ako generálku pred austrálskym vrcholom sezóny si vybral kanadské klasiky GP Quebec a GP Montreal, ktoré uprednostnil aj pred obhajobou titulu na Okolo Slovenska.

Bohužiaľ, opäť mu cestu skrížili zdravotné problémy. V piatok v Quebecu patril medzi veľkých favoritov, veď toto podujatie v minulosti už dvakrát vyhral, no svojich fanúšikov nepríjemne prekvapil, keď odpadol z pelotónu už 40 kilometrov pred cieľom a preteky nedokončil.

Príčinou boli žalúdočné problémy, ktoré ho donútili zosadnúť z bicykla a zamieriť priamo do prenosnej toalety, ktorá bola pri trase pripravená pre zamestnancov. Problémy ho zrejme limitovali aj v nedeľu v Montreale, pretože Sagan opäť odpadol ďaleko pred cieľom a do cieľa neprišiel.

Príprava pred Majstrovstvami sveta vo Wollongongu, ktoré sa uskutočnia 25. septembra, tak dostala ďalší úder. Sagan toho od Tour de France veľa nenapretekal a teraz bude čeliť boju s časom, aby sa stihol na preteky o dúhový dres pripraviť a aspoň čiastočne zachrániť katastrofálnu sezónu.

Kanadské klasiky ako generálku využilo mnoho favoritov pre Majstrovstvá sveta. V piatkových jednoduchších pretekoch zaujal Francúz Benoit Cosnefroy z tímu Ag2r, ktorý zaskočil šprintérov na čele s Michaelom Matthewsom či Woutom Van Aertom útokom neďaleko pred cieľom, ktorý mu vyniesol najväčšie víťazstvo jeho doterajšej kariéry. 

Prečítajte si tiež:

​Na nedeľňajšom ťažšom profile sme videli veľkú bitku fenoménov svetovej cyklistiky. V strhujúcom finále druhý muž Tour de France Tadej Pogačar, jazdiaci za tím UAE Emirates, prekvapivo prešprintoval víťaza zeleného dresu na Tour Wouta Van Aerta z tímu Jumbo-Visma.

Pogačar s Van Aertom sú spolu s obhajcom titulu Julianom Alaphilppom a čerstvým víťazom Vuelty Remcom Evenepoelom najväčší favoriti na zisk dúhového dresu v Austrálii.

Pozrite si aktívnu reportáž aktívneho cyklistu. Ročne najazdí 6000 kilometrov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti