Počúva reggae, miluje golf. Najmladšia svetová jednotka histórie má zaujímavú spojitosť so svojim idolom

Počúva reggae, miluje golf. Najmladšia svetová jednotka histórie má zaujímavú spojitosť so svojim idolom
Španielsky tenista Carlos Alcaraz triumfoval v mužskej dvojhre na US Open. Zdroj: TASR/AP -John Minchillo

Španielsky tínedžer na US Open prepísal históriu. Stal sa najmladším lídrom svetového rebríčka.

Španielsky tínedžer na US Open prepísal históriu. Víťazstvom vo finále nad Nórom Casperom Ruudom získal svoj prvý grandslamový titul v kariére a navyše sa stal najmladším lídrom svetového rebríčka.

Carlos Alcaraz sa narodil 5. mája 2003 v španielskej Murcii. Tenisu sa začal venovať už ako štvorročný. Od samého začiatku ukazoval, že môže dokázať niečo veľké. Profesionálnym tenistom sa stal vo veku 15 rokov a svoj prvý turnaj v ATP absolvoval v roku 2020 v brazílskom Riu. Športovými vzormi pre mladého Španiela boli jeho krajan Rafael Nadal a ďalší svetový fenomén Roger Federer.

Španielsky tenista Rafael Nadal oslavuje postup do 3. kola dvojhry mužov na US Open.
Španielsky tenista Rafael Nadal oslavuje postup do 3. kola dvojhry mužov na US Open. Zdroj: TASR/AP Photo/Frank Franklin II

Alcaraza s Nadalom spája dátum a miesto

S legendárnym Rafom má Alcaraz spoločných viacero vecí. Okrem toho, že obaja pochádzajú zo Španielska, sú výrazne prepojené aj ich tenisové kariéry.

Už dlhšie sa hovorí, že Alcaraz svojim štýlom hry a tenisovým prejavom pripomína práve slávneho Malorčana. Oboch spája jedno miesto a dátum - 25. apríl a Barcelona.

V roku 2005 sa v metropole Katalánska dostal do prvej svetovej desiatky, vtedy 18-ročný Rafael Nadal. V rovnaký dátum, ale o 17 rokov neskôr sa totožný počin podaril v Barcelone aj Alcarazovi, ktorý sa takisto práve tu po prvýkrát v kariére dostal do top desiatky sveta.

Medzi touto dvojicou nájdeme aj ďalšiu paralelu. Svoje prvé finále na úrovni Masters 1000 hrali v Miami vo veku 18 rokov. Alcarazovi sa dokonca podarilo zvíťaziť, čím prevýšil aj svojho slávneho krajana, píše Sportnet.

Prečítajte si tiež:

Nadal v ňom vidí seba

Po tom, čo sa novej španielskej hviezde prvýkrát podarilo preniknúť do prvej svetovej desiatky, ho pochválil aj samotný Nadal. „Je nezastaviteľný, čo sa týka jeho kariéry. Má všetko. Vášeň pre hru a je ochotný tvrdo pracovať. Je to dobrý chalan. Pripomína mi mňa, keď som mal 17 či 18 rokov,“ uviedol Nadal.

Napriek mladému veku toho už stihol dokázať naozaj veľa. Doteraz najväčším úspechom tohto tínedžera je práve aktuálne víťazstvo na US Open. Bol to pre neho prvý grandslamový titul. Získal už šesť turnajových prvenstiev, z toho päť v roku 2022, vrátane víťazstva na Masters 1000 v Miami a Madride.

Úspechom na práve skončenom US Open sa stal prvým tínedžerom, ktorý získal grandslamový titul medzi mužmi od roku 2005, keď sa to podarilo Nadalovi.

Na jednom turnaji zdolal dvoch velikánov

Výrazný úspech dosiahol aj na turnaji v Madride, kde ako jediný dokázal poraziť Nadala Djokoviča a Alexandra Zvereva na antuke v za sebou idúcich dňoch. Rovnako je aj najmladším víťazom Miami Open, keď aj tam dokázal vo finále pokoriť Caspera Ruuda.

Už pred rokom dosiahol na US Open výrazný úspech, keď sa prebojoval do štvrťfinále, v ktorom vtedy nestačil na Kanaďana Felixa Augera-Aliassima. Zápas musel skrečovať po tom, čo sa počas druhého setu zranil. Na ceste medzi najlepšiu osmičku podujatia dokázal vyradiť Stefana Tsitsipasa.

Je fanúšikom Realu Madrid

Medzi Carlosove záľuby patria golf a futbal. Vo voľnom čase si rád pozrie futbalové zápasy a je fanúšikom Realu Madrid. Rád počúva hudbu. Jeho najobľúbenejším štýlom je reggae. Španielska tenisová superstar si takisto rada pozrie kvalitný film. Z portfólia filmových trhákov je u novej svetovej jednotky jednotkou Rocky Balboa.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti