Takto Hossa šokoval divákov v priamom prenose slovenčinou

Marian Hossa.
Zdroj: TASR

Americká reportérka ostalo v nemom úžase.

Zámorskí hokejoví fanúšikovia mali po úvodnom finálovom súboji play off NHL možnosť pri televíznych obrazovkách spoznať ľubozvučnosť slovenčiny. Vďačiť za to môžu reportérke stanice NBC Chicago Peggy Kusinskej.

Tá sa chystala po zápase Tampy Bay s Chicagom (1:2) vyspovedať v šatni útočníka hostí Mariána Hossu, ten však už bol v tom čase v obkolesení slovenských novinárov, ktorí ho zasypali otázkami v rodnej slovenčine.

Kusinskú, ktorá plánovala Hossu osloviť po anglicky, vôbec nepustili k slovu. Kamera však bežala, NBC vysielala rozhovor naživo , takže diváci v zámorí pri televíznych obrazovkách iba nechápavo krútili hlavami. 

Marian Hossa po slovensky na NBC :)NBC musi pockat az se skonci slovensky :)diky za video Adam Sertler

Posted by Cesi a Slovaci v Chicagu on 3. jún 2015

"Live interview s Hossom na NBC, mám dojem, že to bolo v slovenčine," napísal na Twitteri jeden z prekvapených divákov. "Whooooo, slovenské interview na NBC," udivovala sa ďalšia fanúšička. 


Reportérka chcela položiť Hossovi otázku, ale stále ju niekto zo slovensky hovoriacich novinárov predbehol. Po čase to nevydržala a stiahla mikrofón, aj za smiechu prítomných žurnalistov.

"Posledné dve minúty vysielania NBC Chicago pekne zdokumentovali, aká úžasná vie byť niekedy lokálna televízia," ironicky skomentoval Kusinskej kúsok Tom Fornelli, futbalový redaktor CBS Sports.

TAMPA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.