Z funkcie odstúpil jeden z najvplyvnejších mužov slovenského hokeja

Bez názvu.png

Oznámil to po zasadnutí predstavenstva akciovej spoločnosti Pro-Hokej a.s.

Po stredajšom zasadnutí predstavenstva akciovej spoločnosti Pro-Hokej a.s. v Banskej Bystrici bude hľadať riadiaci orgán hokejovej Tipsport extraligy nového riaditeľa. Doterajší šéf Vladimír Paštinský po trinástich rokoch pôsobenia v tejto funkcii požiadal o uvoľnenie.

"Na dnešnom zasadnutí predstavenstva sme akceptovali žiadosť Vladimíra Paštinského a korektne sa dohodli na ukončení spolupráce vo funkcii riaditeľa spoločnosti. Meno nového riaditeľa bude známe po júnovom kongrese Slovenského zväzu ľadového hokeja, vyberú a zvolia si ho akcionári spoločnosti, ktorými sú extraligové kluby. Pánovi Paštinskemu sme poďakovali za jeho dlhoročné pôsobenie vo funkcii riaditeľa a zaželali veľa úspechov v jeho ďalšom v profesionálnom živote," uviedol pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) predseda predstavenstva Pro-Hokej a.s. Juraj Bakoš a dodal

"V zmysle stanov akciovej spoločnosti nás už o niekoľko dní čaká voľba predstavenstva a dozornej rady, keďže členom vypršal dvojročný mandát. Do zvolenia nového riaditeľa povedie celú agendu spoločnosti nové predstavenstvo, ktoré vzíde z volieb na valnom zhromaždení Pro-Hokej a.s. 10. júna 2015."

Paštinský pôsobil vo funkcii riaditeľa Pro-Hokej a.s. nepretržite od roku 2002 so skúsenosťami z rovnakého postu v období rokov 1990-2000 v hokejovom klube Slovan Bratislava.

BÁNSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti