Najväčší sponzor zväzu sa k prípadu hráčov z KHL postavil inak. Tu je jeho strohé vyjadrenie

Najväčší sponzor zväzu sa k prípadu hráčov z KHL postavil inak. Tu je jeho strohé vyjadrenie
Slovenská hokejová reprezentácia. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Fakt, že Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) nezakázal hráčom, ktorí pôsobia v ruskej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), pôsobiť v slovenskej reprezentácii, s nevôľou prijala veľká časť verejnosti. Tá sa odvoláva na kroky zväzov v Česku, Švédsku, Fínsku či Francúzsku, ktoré rozhodli, že svojich hráčov z KHL nebudú povolávať do národných tímov.

Rozhodnutie SZĽH odsúdil hlavný partner Orange aj ďalší z partnerov Škoda Auto, ktoré svoj názor predostreli aj verejne.

„Ako dlhoročného partnera a podporovateľa slovenského hokeja nás rozhodnutie SZĽH výrazne znepokojilo, pričom o spomínanom kroku sme neboli vopred informovaní. (...) SZĽH sme kontaktovali, vyjadrili svoje znepokojenie a o tejto situácii budeme ďalej diskutovať so zámerom, aby toto rozhodnutie prehodnotili,“ vysvetlila Alexandra Piskunová z komunikačného oddelenia Orange Slovensko.

Zuzana Kubíková z PR oddelenia spoločnosti Škoda Auto Slovensko na margo tohto rozhodnutia uviedla: „Ako dlhoročný partner a podporovateľ slovenského hokeja vnímame celú záležitosť veľmi citlivo a vzniknutá situácia nás neteší. Ide každopádne o interné rozhodnutie SZĽH, ktoré budeme so zväzom diskutovať a celú záležitosť pozorne sledovať.“

Strohé vyjadrenie najväčšieho sponzora

Pomerne stroho sa však k tomuto prípadu vyjadril generálny partner SZĽH, spoločnosť Kaufland. Tá nám totiž poslala len jednovetové vyjadrenie: „Pokiaľ ide o rozhodnutie zväzu SZĽH, budeme ho konzultovať na spoločnom stretnutí, nie prostredníctvom vyjadrení v médiách.“

Postoj zväzu

„Výkonný výbor SZĽH aj Slovenský zväz ľadového hokeja budú vždy rešpektovať medzinárodné dohody a platné zákony SR. Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony. Budeme sa teda opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania,“ napísalo vedenie slovenského hokeja v stanovisku po rokovaní VV SZĽH.

Prečítajte si tiež:

​Keďže Medzinárodná hokejová federácia v tejto veci odmietla zasahovať, rozhodnutie o sankciách pre hráčov za pôsobenie v Rusku a Bielorusku zostalo na uvážení hokejových zväzov konkrétnych krajín.

Pozrite si k tejto téme aj archívnu reportáž.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti