Slafkovský sa ocitol na prestížnom zozname. Podľa expertov bude patriť k top nováčikom NHL

Slafkovský sa ocitol na prestížnom zozname. Podľa expertov bude patriť k top nováčikom NHL
Juraj Slafkovský Zdroj: Profimedia.sk

Dvojica hokejových expertov Sonny Sachdeva a Jason Bukala pre kanadskú televíziu Sportsnet zostavila rebríček top nováčikov v nadchádzajúcej sezóne NHL. Do osmičky adeptov sa dostal aj slovenský útočník Juraj Slafkovský. Naopak, v zozname chýba Šimon Nemec.

Rodák z Košíc sa ako jednotka draftu ocitol v spoločnosti zvučných mladých hráčov, z ktorých všetci majú predpoklady na to, aby v profilige zažili úspešné kariéry. Veľká pozornosť sa v novej sezóne bude sústreďovať na minuloročný prvý výber Buffala Sabres Owena Powera.

Očakávaný líder Buffala

Power zatiaľ natrvalo nepôsobil v profilige, keďže poslednú sezónu strávil v univerzitnej súťaži, avšak teraz by už mal patriť k oporám defenzívy svojho tímu. Dobre stavaný obranca odohral v NHL zatiaľ len osem stretnutí, v ktorých zaznamenal dva góly a asistenciu.

Na Univerzite v Michigane však nazbieral 32 bodov v 33 zápasoch. Skúsenosti má už aj zo seniorského šampionátu či olympiády v drese Kanady. Práve tento obranca je pre Jasona Bukalu najvážnejším kandidátom na najlepšieho nováčika sezóny.

„Mojím hlavným adeptom je Owen Power. Je to robustný obranca, ktorý dokáže hrať vo všetkých herných situáciách. Na svoj vek je veľmi vyspelý. Môže byť prínosom aj počas presiloviek. Myslím si, že Buffalo bude tento rok oveľa lepším tímom. Bude zaujímavé sledovať, aká bude Powerova úloha v špeciálnych formáciách,“ uviedol Bukala.

Prečítajte si tiež:

Slafkovský bude pre Montreal prínosom vo viacerých smeroch

Juraj Slafkovský vstupuje do sezóny s veľkým bremenom na pleciach, keďže z neho Montreal spravil jednotku draftu, a tak sa od slovenského talentu bude očakávať veľa.

Podľa Bukalu v prvej sezóne v zámorí Slafkovský nemusí dominovať v ofenzíve, ale aj napriek tomu bude pre tím Canadiens prospešným hráčom. „Myslím si, že Slafkovský má potenciál zbierať body v sériách. V tomto ohľade môže byť trochu nevyrovnaný, ale s jeho postavou urobí pre Habs veľa iných vecí, ak nebude produktívny v ofenzíve.“

„Bude hrať pri mantineloch, vytvárať priestor pre spoluhráčov. Povedzme, že bude hrať s Nickom Suzukim. Teraz je v Montreale aj Kirby Dach. Ak by z nejakého dôvodu hrali spolu v jednom útoku, boli by to dvaja veľkí chlapi vo formácii, čo by zmenilo celú podobu toho útoku,“ povedal Bukala.

„Bol by v mojej top sedmičke alebo osmičke hráčov, ktorých chcete sledovať. Nie preto, že bol jednotkou draftu, ale preto, že má silnú postavu, vďaka ktorej si na NHL dokáže rýchlo zvyknúť. Myslím si, že jeho dlhodobá kariéra bude lepšia ako prvých pár sezón,“ doplnil.

Slovenskému útočníkovi predpovedajú, že sa stane hráčom prvých dvoch formácií a v hodnotení jednotlivých aspektov hry ako sú korčuľovanie, hokejové IQ, prínos v presilovkách či streľba dostal vysoké hodnotenie.

Líder Kanady na MS 20 by mal preraziť už aj v NHL

Ďalším nováčikom, ktorý by mal patriť k oporám svojho tímu je kanadský útočník Mason McTavish. Ten sa stal na preložených augustových majstrovstvách sveta do 20 rokov najužitočnejším hráčom turnaja. V pozícii kapitána priviedol javorové listy k zisku zlatej medaily. Na svojom konte má už deväť zápasov v NHL s bilanciou dva góly a asistencia.

„Mason McTavish sa v poslednom období zlepšuje a robí pokroky. Očakávam, že si to prenesie aj po príchode do Anaheimu. Ducks mu pravdepodobne dajú dostatok priestoru na ľade a on ho využije. Nemá také zručnosti ako niektorí ďalší v mojom zozname, ale je to buldog a je to hráč. Myslím si, že si zvykne na NHL pomerne hladko. Viem, že má zatiaľ málo skúseností, ale očakávam od neho veľké veci," vyjadril sa na adresu kanadského centra Ducks. Myslím si, že McTavish je hráč, ktorý bude mať výrazný vplyv na to, akým smerom sa tím bude uberať,“ pokračoval Bukala.

Do zoznamu sa okrem tejto trojice dostali aj ďalší mladíci, ktorí by mali v budúcnosti patriť k oporám svojich tímov. Medzi nimi sú Kent Johnson, Marco Rossi, Shane Wright, Wiliam Eklund či Jake Sanderson.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti