Revolúcia v NHL! Radikálne sa zmenia pravidlá

Hokejový rozhodca Švéd Marcus Vinnerborg  na archívnej snímke.
Zdroj: TASR/AP

Najvýraznejšie by sa mali týkať počtu hráčov v predĺžení a nových regúl pri vhadzovaní.

Špeciálna komisia hokejovej NHL v spolupráci s Hráčskou asociáciou súťaže (NHLPA) plánuje zmeny v pravidlách. Tie najvýraznejšie by sa mali týkať počtu hráčov v predĺžení a nových regúl pri vhadzovaní.

Generálni manažéri NHL v marci predostreli návrh, podľa ktorého by sa počet hráčov na ľade v nadstavenom čase znížil zo štyroch na troch v každom tíme. Cieľom je viac gólov v predĺženiach a menší počet samostatných nájazdov.

"O tejto téme prebehla diskusia, ale žiadne konečné rozhodnutie nepadlo. Rokovania budú pokračovať, koncom mesiaca by sme mohli dospieť k dohode. Zmena sa nebude týkať súčasného formátu samostatných nájazdov," uvádza sa v spoločnom vyhlásení NHL a NHLPA.

Má byť väčší počet gólov

Komisia zároveň navrhla zaviesť nové pravidlo pri vhadzovaniach. Podľa regule by hráč, ktorý je v tom momente na buly vo svojom obrannom pásme, musel položiť na ľad hokejku ako prvý. Tým má vzniknúť výhoda pre súperovho centra, ktorý je na vhadzovaní v pásme ako útočiaci hráč. Aj od tohto kroku si profiliga sľubuje väčší počet gólov.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.