Šport

V kvalifikácii proti Slovinsku a Švédom opäť so Štochlom

Brankár hádzanárskej reprezentácie Richard Štochl na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

V nominácii nechýba ani Straňovský. Najpočetnejšie zastúpenie má čerstvý majster z Prešova so siedmimi hráčmi.

Hádzanári sa zišli v Prešove pred kvalifikačným zápasom o postup na ME 2016 proti Slovinsku. Novému trénerovi Martinovi Liptákovi sa hlásilo spolu s náhradníkmi dvadsaťdva hráčov, k tímu by sa mal pripojiť ešte v piatok večer alebo v sobotu zranený Csaba Szücs. 

Lipták vystriedal na reprezentačnej lavičke Zoltána Heistera a v závere kvalifikácie už chce tím pripravovať na boje o MS 2017. "Ani sám neviem prečo som to prijal. Bol tam problém týchto dvoch zápasov, pretože kvalifikáciu rozohral niekto iný a nehralo sa dobre, už nie je šanca postúpiť. Človek si to potom rozmyslí a ja tieto dva duely vezmem ako zoznamovací večierok, spoznať ako to tu fungovalo," prezradil Lipták.


Slováci už pred zápasmi proti Slovinsku 10. júna v Prešove (17.00 h) a Švédsku 14. júna v Štokholme stratili šancu na postup na šampionát do Poľska, na konte nemajú ani bod a v tabuľke 3. skupiny obsadia s istotou poslednú štvrtú priečku. "Aj pre mňa by bolo v Prešove dobre uhrať výsledok so Slovincami, no Csaba Szücs je v nemocnici po zápase v Kieli, takže nebude hrať. Vymeníme ho, nebude to problém. Pre mňa je však dôležité, aby prišli všetci a so všetkými sa porozprával, či chcú a ako pôjdeme ďalej. V posledných stretnutiach pôjde o výsledok, nebudeme to brať ako prípravu, ale prestížne duely," uviedol Lipták.

Po Štochlovi sa vracia aj Antl

Do kádra národného tímu sa po dlhšom čase vracia brankár GK Motor Záporožie a deväťnásobný najlepší hádzanár SR Richard Štochl, aj krídelník Tatrana Prešov Radoslav Antl.

Obaja dlhoroční reprezentanti v prebiehajúcej kvalifikácii ešte nehrali a podľa slov trénera Liptáka v ich prípade nie je dôležitý rodný list, ale výkonnosť. "Teším sa, že som tu, kto by sa po roku a pol netešil. Pocit je však dobrý i zlý, keď vidíme, kde sa nachádza slovenská hádzaná a kde sme ju zanechali, respektíve, čo sme dokázali. Je to trošku alarmujúce, ale na druhej strane sme tu všetci preto, aby sme pomohli," povedal po príchode na zraz Antl. 

Radosť z pozvania do reprezentácie neskrýval ani Štochl, ktorý však nemá novú zmluvu a má problémy s chrbtom: "Po krátkej pauze je to ešte trošku väčšia radosť. Na reprezentáciu som nezanevrel a ako som povedal, keď ma bude tréner potrebovať, tak prídem. Trénovať budem obmedzene, hrať asi nie. Tréner chcel, aby som prišiel, tak som tu a budem s mužstvom."

V nominácii nechýba ani legionár z bundesligového Erlangenu Martin Straňovský. Najpočetnejšie zastúpenie má čerstvý majster Slovenska z Prešova so siedmimi hráčmi.
Antl so Štochlom opustili reprezentáciu po zvláštnej situácii, ktorá prešovského kídelníka stále máta a miestami privádza i do zúrivosti.

"Myslím na to a dokonca sa vytáčam. To nebola ani rozlúčka, tréner sa jednoducho rozhodol že nás s Rišom nepotrebuje a dá sa povedať, že nás vyhodil. Bola to banalita, nechcem to rozoberať, ale boli za tým aj telefóny, ktoré sme nechceli obaja odovzdať. Nerád na to spomínam, pretože sa stali horšie veci, ktoré sa zažehlili a mňa to osobne veľmi mrzí, nerád na to spomínam. Nerátal som, že ešte pôjdem reprezentovať, pretože to nevyzeralo, že pán Heister odstúpi. Som veľmi rád, že sa situácia zmenila a svojimi skúsenosťami môžem pomôcť," konštatoval Antl, ktorý má zapálenú šľachu na nohe a jeho štart v dueloch je otázny.

Nominácia hádzanárov na kvalifikačné zápasy ME 2016 proti Slovinsku a Švédsku:
      Brankári: Teodor Paul (Grundfos Tatabánya), Miloš Putera (TV Grosswallstadt), Richard Štochl (GK Motor Záporožie)
      Pivoti: Michal Kopčo, Andrej Petro (obaja Tatran Prešov), Tomáš Adamčík (MŠK Považská Bystrica), Martin Slaninka (HK Agro Topoľčany)
      Krídla: Radoslav Antl, Tomáš Urban (obaja Tatran Prešov), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava), Martin Straňovský (HC Erlangen)
      Spojky: Oliver Rábek, Radovan Pekár, Lukáš Urban (všetci Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš (HC Sporta Hlohovec), Csaba Szücs (TSV Hannover-Burgdorf), Patrik Hruščák (HC Empor Rostock), Ivan Kucharik (HK Agro Topoľčany)

      Náhradníci: Marián Žernovič - Peter Dudáš (obaja HC Sporta Hlohovec), Martin Briatka (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica), Gabriel Vadkerti (Csurgói KK)

      Tabuľka 3. skupiny:
      1. Švédsko       4  3  1  0  122:98  7
      2. Slovinsko     4  2  1  1  122:109 5
      
      3. Lotyšsko      4  2  0  2   99:112 4
      4. SLOVENSKO     4  0  0  4   88:112 0


PREŠOV/TASR, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti