VIDEO: Toto ste ešte nevideli. Chorvátsky fanúšik na zápase vystrelil z granátometu, takmer zasiahol hráčov

VIDEO: Toto ste ešte nevideli. Chorvátsky fanúšik na zápase vystrelil z granátometu, takmer zasiahol hráčov
Záber z videa. Zdroj: reprofoto: Twitter/HooligansTV

Duel v jednej z nižších chorvátskych futbalových súťaží obletel svet. Nie ani tak preto, že by v ňom hrali vychýrené tímy, alebo že by sa v ňom zrodil šokujúci výsledok.

Slávu totiž priniesol fanúšik domácich Plitvíc, ktoré sú preslávené tamojšími prenádhernými jazerami. V dueli proti asi 90 kilometrov vzdialenému Brinje totiž šokoval všetkých prítomných ľudí nečakanou zbraňou.

Ako píše Index, jeden z prívržencov Plitvíc granátometom narušil toto derby v rámci Licko-senjskej župy. Celý moment sa podarilo nakrútiť aj na video.

Na ňom vidno, ako muž vypáli z tohto modelu, používaného v 90. rokoch počas vojny na Balkáne. O chvíľu na to vidno, ako strela zasiahne trávnik medzi hráčmi a lavičkou náhradníkov.

Na tento počin s nadšením reagovali ľudia v jeho tesnej blízkosti, ktorí následne začali povzbudzovať svoj domáci tím Plitvice.

Portál Večernji list dodal, že prípad už prešetruje aj zväz, ku ktorému oba kluby patria. Domáci funkcionári však popierajú, že by k tomuto incidentu došlo v spomenutom stretnutí

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti