Šport

Príďte si zabehať na Saguaro Run Fest – Bratislava polmaratón a vezmite aj rodinu!

Saguaro Run Fest
Saguaro Run Fest Zdroj: PR

Nedeľa je venovaná detským bežeckým kategóriám. Nasledovať bude „funny" pretek - Majstrovstvá Slovenska v behu s kočíkom.

Užite si tretí ročník letného bežeckého festivalu s programom pre celú rodinu na celý deň, ktorý sa uskutoční cez víkend 13.-14. júna v Bratislave na Železnej studničke pod záštitou primátora JUDr. Ivo Nesrovnal LL.M..

Ako po minulé roky, aj teraz máme na Saguaro Run Feste pripravených viacero kategórií, kde si určite každý nájde tu svoju, ktorá sa mu bude páčiť. Pretekať môže celá rodinka. V sobotu 13. júna popoludní o štvrtej hodine sa môžete zapojiť do Majstrovstiev Slovenska v kolobehu na polmaratónovej trati alebo si môžete prísť vyskúšať kolobežky KOSTKA.

Nedeľňajšie dopoludnie 14. júna je venované detským bežeckým kategóriám. Nasledovať bude „funny" pretek - Majstrovstvá Slovenska v behu s kočíkom. V čase od jedenástej do jednej hodiny si budú môcť deti vyskúšať svoju šikovnosť počas orientačného behu. V tomto čase bude prebiehať aj beh na mieste na 100 m. Počas celého dňa budú pre deti pripravené sprievodné atrakcie a aktivity. Nafukovacia lezecká stena, nafukovacie bludisko, maľovanie na tvár, kolobežky a iné. O pol dvanástej štartujeme novú kategóriu Duatlon Bratislava open. Trasa sa skladá z 5 km beh + 20 km bicykel + 2,5 km beh. O jednej hodine sa odštartuje Beh naboso, pobeží sa nenáročných 6 km po asfalte. Kto máte tímového ducha, vyskladajte si 4-členné družstvo a odbehnite si štafetu 13km.

Zdroj: PR

Najväčšiu koncentráciu bežcov očakávame v nedeľu 14. júna o pol šiestej hodine na štarte hlavných behov Grand Prix na 5 a 10 km. Pre najzapálenejších bežcov o šiestej hodine štartuje Bratislava polmaratón. Presné kategórie, aktuálne informácie, propozície podujatia a registráciu nájdete na stránke www.behsity.sk. Každý bežec zaregistrovaný cez internet získa zadarmo tričko po splnení podmienok uvedených v propozíciách.

Generálny partner spoločnosť Lidl Slovenská republika, zabezpečí vysadenie jedného stromu za každého registrovaného bežca. Stromy budú vysádzať Mestské lesy v Bratislave. Hlavný partner podujatia O2 Slovakia pre bežcov zabezpečí SMS výsledkový servis a automatické fotografovanie v cieli.

Ceny pre víťazov venuje Tom-Tom, Divoká Voda, Vivobarefoot, Lanoland a Lidl. Lidl poskytuje nákupné poukážky pre prvých troch v každej kategórii a kameru pre prvé miesta. Absolútni víťazi Grand prix a Bratislava polmaratón získajú Prize Money. Výhradný partner tomboly je destinačný partner Bratislava Region Tourism a ceny venujú Divoká Voda, Top Auto, O2 Slovakia a ďalší.

Harmonogram

13.6.2015

16:00 Majstrovstvá Slovenska v kolobehu

14.6.2015

10:00 - 10:30 Behy detí

11:00 Majstrovstvá Slovenska v behu s kočíkom

11:00 - 13:00 Orientačný beh

11:00 - 13:00 Beh na mieste

11:30 Duatlon Bratislava open

13:00 Beh naboso

14:00 Štafetový beh 4-členné družstvá

17:30 Grand prix 5 km a 10 km

18:00 Bratislava polmaratón

Organizátor: Quinta Essentia,s.r.o., www.zazitok.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.