Šport

Pošta vydala známky k olympiáde v Soči. Pozrite si ich

XXII.  zimné olympijské hry v Soči
Zdroj: Slovenská pošta

A nezabudla ani na paralympiádu, odkiaľ máme veľa medailí.

Oddnes ostáva do zimnej olympiády v Soči tri týždne a pri tejto príležitosti Slovenská pošta vydala príležitostnú známku. Má hodnotu 090 € aj motívom je typicky zimný šport - biatlon. Má rozmery rozmermi 44,1 × 26,5 mm, vrátane perforácie.

Zdroj: Slovenská pošta

V tomto športe získalo Slovensko na minulých hrách v Vancouveri v roku 2010 aj striebornú medailu v stíhacích pretekoch žien na 10 km zásluhou Anastasie Kuzminovej. 

Spoločne so známkou vyjde aj obálka prvého dňa s domicilom Bratislava. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky a pečiatky je akademický maliar Igor Piačka.

Nezabudlo sa aj na paralympiádu

V rovnakej hodnote dnes vydali aj známku týkajúcu sa zimných paralympijských hrách v Soči. Je motívom je jedna z najúspešnejších slovenských zimných paralympijských disciplín - zjazdové lyžovanie, konkrétne slalom zrakovo postihnutých lyžiarov s navádzačom. Jej autorom, ako aj obálky s pečiatkou, je akademický maliar Karol Felix. Má rovnaké rozmery ako prvá spomínaná, informovala tvnoviny.sk hovorkyňa pošty Stanislava Pondelová.

Zdroj: Slovenská pošta

V tejto disciplíne pred štyrmi rokmi získal Jakub Krak so svojim navádzačom Jurajom Mederom zlato. Cenné kovy doniesli aj Petra Smaržová, ktorá v obrovskom slalome telesne postihnutých získala bronz. Striebro zavesili na krk Henriete Farkašovej za zjazd.

Na super-G sa Slovákom ušlo po jednom z každého kovu - Farkašovej zlato, Krakovi striebro a nášmu štvrtému paralympijskemu medailistovi Miroslavovi Harausovi bronz. Ten spolu so svojim navádzačom Martinom Makovníkom získal ešte jeden bronz v superkombinácii a zlato z nej pridali naši najúspešnejší slovenskí paralympionici Jakub Krako a Henrieta Farkašová.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.