Číňania si vyslúžili kritiku za rasistický plagát varujúci pred Hongkongom

cina.jpg

Čínska futbalová asociácia v ňom varuje pred podcenením "bieleho, čierneho a žltého Hongkongu."

Predstavitelia Čínskej futbalovej asociácie si vyslúžili kritiku za plagát varujúci pred podcenením Hongkongu, ktorý bude na jeseň súperom najľudnatejšej krajiny sveta v kvalifikácii MS 2018. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na červenom podklade sú zobrazení traja futbalisti s obnaženými hruďami a pod fotografiou je nápis: "Nepodceňujte žiadneho súpera. Tento tím má vo svojom strede hráčov s čiernou, žltou a bielou pokožkou. Treba sa mať pred ním na pozore!


Bývalá britská kolónia je od roku 1997 jednou z dvoch osobitných administratívnych oblastí Číny, v mnohých športoch má však Hongkong vlastné tímy. V súčasnom futbalovom výbere je veľa hráčov narodených v zahraničí. Medzi nich patria aj anglický útočník Jaimes McKee či Ghančan Christian Annan.

"Keď sme na ihrisku, nezáleží na tom, či je niekto z nás černoch, beloch alebo má inú farbu pleti. Vystupujeme ako Hongkong a tvoríme jeden tím. Ja osobne nevnímam tento plagát ako nejakú urážku. Pozerám sa na to tak, že Číňania chceli zdôrazniť, že nás nemožno dopredu odpisovať," zdôraznil Annan.

HONGKONG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.