Šport

Najlepšie plateným športovcom sveta nie futbalista, a ani hokejista

Boxer Floyd Mayweather.
Zdroj: TASR/AP

Na tretie miesto poklesol portugalský futbalista Cristiano Ronaldo z Realu Madrid s takmer 80 miliónmi, štvrtý je jeho rival z Barcelony Argentínčan Lionel Messi.

Americký boxer Floyd Mayweather je stále najlepšie plateným športovcom sveta. Za uplynulý rok zarobil rekordných 300 miliónov dolárov (v prepočte cca 267 mil. eur), teda takmer trojnásobok čiastky, ktorá mu zaistila prvenstvo vlani. 

Na druhom mieste rebríčka ekonomického časopisu Forbes skončil so 160 miliónmi dolárov jeho zdolaný filipínsky súper z májového "Zápasu storočia" Manny Pacquiao.

Našu športovci v prvej stovke nefigurujú, na 100. miesto bolo treba za rok zarobiť 18,8 mil. dolárov

Mayweather zinkasoval za zápas 180 miliónov dolárov, zatiaľčo Pacquiao dostal na základe predom stanoveného kľúča 120 miliónov. Američan sa stal najlepšie plateným športovcom už tretíkrát v rade.

Na tretie miesto poklesol portugalský futbalista Cristiano Ronaldo z Realu Madrid s takmer 80 miliónmi, štvrtý je jeho rival z Barcelony Argentínčan Lionel Messi.

Tenistom vládne piaty Roger Federer, basketbalistom šiesty LeBron James. Úradujúcemu majstrovi sveta F1 Lewisovi Hamiltonovi patrí v rebríčku až 15. miesto, šprintérsky rekordér Usain Bolt je 37. Zo žien je najvyššie ruská tenistka Maria Šarapovová (26.). Slovenskí športovci v prvej stovke nefigurujú, na 100. miesto bolo treba za rok zarobiť 18,8 milióna dolárov.

Časopis Forbes zostavuje poradie podľa celkových príjmov športovcov od júna do júna. Zahrnuté sú platy, bonusy, štartovné, prize money, príspevky od sponzorov, príjmy z reklám i ďalšie zisky.

Najlepšie platení športovci na svete podľa Forbes

1. Floyd Mayweather (USA/box) 300 mil. dolárov
2. Manny Pacquiao (Filip./box) 160 mil.
3. Cristiano Ronaldo (Portug./futbal) 79,6
4. Lionel Messi (Arg./futbal) 73,8
5. Roger Federer (Švajč./tenis) 67
6. LeBron James (USA/basketbal) 64,8
7. Kevin Durant (USA/basketbal) 54,1
8. Phil Mickelson (USA/golf) 50,8
9. Tiger Woods (USA/golf) 50,6
10. Kobe Bryant (USA/basketbal) 49,5

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.