Chára prehovoril o budúcnosti

Slovenský obranca a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára
Slovenský obranca a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára Zdroj: TASR/AP

Napriek veku kapitán Bostonu Bruins však ešte neplánuje zavesiť korčule na klinec.

Slovenský hokejista Zdeno Chára na predčasný koniec kariéry nemyslí. Pred troma mesiacmi oslávil 38. narodeniny a v uplynulej sezóne NHL ho trápili zranenia, kapitán Bostonu Bruins však ešte neplánuje zavesiť korčule na klinec.

Akutálna zmluva s tímom z Massachusetts vysokému obrancovi vyprší po skončení ročníka 2017/2018. A Chára ju plánuje dodržať. "Môj kontrakt znie ešte na tri sezóny, dovtedy by som rád hral. Myslím, že stále máme kvalitný tím so slušným počtom mladých talentovaných hráčov," povedal pre denník Ottawa Sun.

Chára priznal, že sledovanie finálových bojov o Stanleyho pohár medzi Chicagom a Tampou Bay v ňom umocňuje túžbu hrať hokej aj naďalej. "Radšej by som teraz bol na ľade, ako to sledovať v televízii. Už sa teším na budúcu sezónu," dodal.

V drese Tampy patrí medzi defenzívne opory aj Victor Hedman. Mladého Švéda prirovnávajú ku Chárovi nielen preto, že je od Slováka len o niekoľko centimetrov nižší. Hedman má podobne tvrdú strelu, na ľade sa prezentuje zodpovednou rozohrávkou a tvrdou hrou do tela.

"Myslím, že Victor má tri atribúty dôležité pre dobrého obrancu - rozmery, rýchlosť a prehľad v hre. V krátkom čase urobil veľké pokroky. Vo Švédsku sa vždy rodili dobrí korčuliari. Jeho minutáž na ľade sa zvyšuje a on tak môže získavať cenné skúsenosti," dodal Chára.


BOSTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.