Šport

Rusi si zvolili hokejového kapitána pre Soči

Ruská hokejová reprezentácia dvíha pohár za prvé miesto na svetovom šampionáte 20. mája 2012 v Hartwall aréne v Helsinkách.
Ruská hokejová reprezentácia dvíha pohár za prvé miesto na svetovom šampionáte 20. mája 2012 v Hartwall aréne v Helsinkách. Zdroj: TASR

Rozhodli sa pre "Pašu".

Kapitánom ruskej hokejovej reprezentácie na zimných olympijských hrách v Soči bude Pavel Daciuk z Detroitu Red Wings. V stredu to potvrdil na tlačovej konferencii v Moskve tréner Ruska Zinetula Biľaletdinov.

"Prebrali sme túto otázku aj s hráčmi a rozhodli sme sa pre Pašu Daciuka," povedal Biľaletdinov.

Rusi absolvujú ešte bez hráčov NHL záverečnú prípravu na olympijský turnaj v Kazani. Jej súčasťou bude aj zápas v bandy hokeji. Tím sa bude v metropole Tatarstanu pripravovať od 29. januára do 6. februára a potom sa presunie do Soči. "Do Kazane pozveme aj hráčov, ktorí budú môcť reprezentovať aj na majstrovstvách sveta 2014 v Bielorusku. Bude to skôr príprava na šampionát," doplnil Biľaletdinov.

Rusko bude jedným zo súperov Slovenska v základnej A-skupine olympijského turnaja. Zimné olympijské hry v Soči sa uskutočnia od 7. do 23. februára.

MOSKVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.