Blatter si trúfa! Opäť chce kandidovať za šéfa FIFA

Joseph Blatter - šéf FIFA.
Zdroj: TASR/AP

Odstúpenie ohlásil pred necelými dvoma týždňami krátko po znovuzvolení za prezidenta FIFA.

Sepp Blatter (79) možno prehodnotí svoje rozhodnutie a bude naďalej viesť Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA). Uviedlo to švajčiarske periodikum Schweiz am Sonntag. Odvoláva sa pritom na anonymný zdroj, podľa ktorého Blatterovi súkromne vyjadrili podporu zástupcovia niektorých zväzov z Afriky a Ázie. Tí ho údajne prehovárajú, aby vzal späť svoju rezignáciu.

Odstúpenie ohlásil pred necelými dvoma týždňami krátko po znovuzvolení za prezidenta FIFA pod tlakom neustále sa rozrastajúceho korupčného škandálu vo svetovom futbale. FIFA bude rokovať o termíne nových prezidentských volieb v júli, nového lídra by mohli funkcionári zvoliť najskôr v decembri.

Podľa švajčiarskych novín však Blatter vážne premýšľa o tom, že sa funkcie nevzdá. O jeho obnovenom záujme o predsednícky post údajne svedčí aj odchod hovorcu FIFA Waltera de Gregoria, ktorý patril medzi zástancov "nového začiatku" a odporúčal Blatterovi, aby odišiel. De Gregorio informáciu švajčiarskeho periodika nekomentoval, rovnako sa k nej nevyjadrili ani zástupcovia FIFA.

Šéf audítorskej komisie FIFA Domenico Scala však Švajčiara upozornil, že sa musí držať svojho prísľubu a odstúpiť z funkcie. "Pre mňa osobne sú reformy ústrednou témou vo svetovom futbale. Preto je absolútne nevyhnutné, aby prišlo k zmene na prezidentskom poste," uviedol Scala vo svojom vyhlásení, ktoré sprostredkovala agentúra DPA. V rovnakom duchu sa vyjadril aj hovorca Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Ralf Köttker: "Rezignácia Blattera musí prebehnúť vo formálnej rovine najskôr, ako to bude možné."

ŽENEVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti