Šport

Na Hungaroringu triumfoval Gonda: Po tomto som túžil

Richard Gonda.
Zdroj: TV Markíza

V kvalifikácii bol Gonda z jazdcov triedy Prestige najrýchlejší a bezchybným výkonom to potvrdil aj šprintových pretekoch.

Skvelý výkon podal slovenský automobilový pretekár Richard Gonda v rámci Svetovej série značky Renault na maďarskom okruhu Hungaroring, keď po štarte z pole position ovládol šprintové preteky seriálu Renault Sport Trophy a zaslúžene získal plný počet bodov do hodnotenia Prestige jazdcov.

"Je to neuveriteľný pocit, o tomto som sníval od začiatku sezóny," povedal v cieli víťaz. "Som šťastný, že sa mi podarilo vyhrať práve na Hungaroringu, pretože na tieto preteky som sa tešil asi najviac. Zo Slovenska sem nie je ďaleko a na tribúnach bolo množstvo fanúšikov od nás. Som rád, že som ich mohol potešiť a takto im poďakovať za podporu."


Už po 3. mieste vo vytrvalostných pretekoch v belgickom Spa-Francorchamps, ktoré sa posádke Richard Gonda - Andrea Pizzitola (Fr.) vo farbách tímu ART Junior podarilo zopakovať aj pri Budapešti, bolo jasné, že rýchlosť prototypom z tejto stajne nechýba. V kvalifikácii bol Gonda z jazdcov triedy Prestige najrýchlejší a bezchybným výkonom to potvrdil aj šprintových pretekoch v nedeľu ráno.

Pred druhým Talianom Capitaniom mal priepastný 25-sekundový náskok. Týmto výsledkom sa mladý Banskobystričan posunul bližšie k svojmu cieľu a snu: vyhrať Renault Sport Trophy a získať tak miesto na štarte slávnych pretekov 24 hodín Le Mans 2016.

HUNGARORING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.