Šport

Nicole Rajičová svojim výkonom zabojovala o olympijskú miestenku

Nicole Rajičová bojuje o miestenku do Soči na ME v Budapešti.
Nicole Rajičová bojuje o miestenku do Soči na ME v Budapešti. Zdroj: Robert Szaniszló/FPA

Boj o titul majsterky Európy bude veľmi zaujímavý - po krátkom programe delí prvé tri pretekárky rozdiel len dvoch bodov.

Boj o titul majsterky Európy bude veľmi zaujímavý - po krátkom programe delí prvé tri pretekárky rozdiel len dvoch bodov. Na ME v Budapešti zajazdila naša Nicole Rajičová svoju doteraz najlepšiu jazdu sezóny.

Zdroj: Robert Szaniszló/FPA

Minuloročná strieborná medailistka Adelina Sotnikova si dnes podvečer svojím krátkym programom dočasne vykorčuľovala prvé miesto. Svojim sezónnym maximom (70,73 bodov) predbehla svoju krajanku, len 15-ročnú Juliu Lipnitskaiu a päťnásobnú majsterku Európy Carolinu Kostnerovú.

„Získala som svoje sezónne maximum a to je to, čo v tejto súťaži potrebujem. Podarilo sa mi to v krátkom programe a urobím všetko pre to, aby mi to vyšlo aj vo voľnom. Mojimi najväčšími konkurentkami sú Julia Lipnitskaia a Carolina Kostnerová. Ony sú tie, s ktorými budem musieť bojovať o prvé miesto." povedala nám Adelina Sotnikova.

Jej ruská kolegyňa Julia Lipnitskaia ako jediná zaradila do svojho programu kombináciu dvoch trojitých skokov (trojitého lutza s trojitým toeloopom), napriek tomu jej to na víťazstvo ale nestačilo: „Po krátkom programe som síce druhá, ale nevadí mi to. Prvé tri pozície sú bodovo veľmi blízko seba, možné je všetko."

Talianka Carolina Kostner predviedla napriek pretrvávajúcim zraneniam dych vyrážajúcu jazdu: „Mala som problémy s chrbtom a silné bolesti hlavy, kvôli ktorým som vynechala niekoľko dôležitých súťaží. Stále nie som celkom v poriadku, ale snažím sa na to nemyslieť."

Rozhodcom ukázala svoju novú jazdu po prvý krát: „Bola som veľmi nervózna, triasla som sa, ale keď začala hudba, upokojilo ma to. Cítila som, ako keby sa odrazu okolo mňa rozplynula hmla. Bol to zvláštny, ale zároveň krásny pocit."

Čistú jazdu predviedla aj slovenská reprezentantka Nicole Rajičová, pre ktorú je táto súťaž zároveň aj bojom o olympijskú miestenku: „Som so svojím výkonom veľmi spokojná. Nebola som nervózna, cítila som sa dobre. Ako na tréningu. Je to moja prvá účasť na ME, ale nad tým som veľmi nechcela premýšľať. Chcela som si to užiť."

Zdroj: Kristína Plevová

Výsledky krátkeho programu žien:

1. Adelina SOTNIKOVA (RUS) - 70,73
2. Julia LIPNITSKAIA (RUS) - 69,97
3. Carolina KOSTNER (ITA) - 68,97
4. Alena LEONOVA (RUS) - 64,09
5.Mae Berenice MEITE (FRA) - 58,64

...

14.Nicole RAJIČOVÁ (SVK) - 49,00

BUDAPEŠŤ/Katarína Plevová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.