Česko bojuje proti príchodu ruských hokejistov do Prahy. Ministerstvo poslalo NHL jasný odkaz

Česko bojuje proti príchodu ruských hokejistov do Prahy. Ministerstvo poslalo NHL jasný odkaz
Alexander Barabanov Zdroj: Profimedia.sk

Stretnutia NHL v Prahe medzi Nashvillom a San José sa blížia. Do dvojzápasu ostávajú už len necelé tri týždne a nejeden fanúšik hokeja sa 7. a 8. októbra chystá do O2 Arény. Stretnutie však má nečakanú dramatickú predohru.

Česi sa totižto ostro postavili proti príchodu ôsmych ruských hokejistov, ktorí sú na súpiskách Predators a Sharks. Ako pôvodne informovala česká brankárska legenda Dominik Hašek na svojom Twitteri, ministerstvo zahraničných vecí poslalo list Garymu Bettmanovi a Billovi Dalymu, v ktorom vyjadrili odmietavý postoj voči vstupu ruských hokejistov na územie Českej Republiky.

Blesk.cz ministerstvo kontaktoval a získal podrobnejšie informácie o liste. Zástupca ministra Martin Smolek potvrdil, že „vedeniu NHL bol zaslaný list v ktorom sme upozornili, že v Česku ani v žiadnom inom štáte schengenského priestoru by sa momentálne nemali vydávať víza ruským hráčom, ktoré by im povolili vstup na územie štátu.“

„Zároveň sme poukázali na prebiehajúce rokovania ohľadom zákazu vstupu ruských občanov s platnými staršími vízami na územie Česka. Tento náš prístup nadväzuje na odporúčania Európskej komisie, ako aj zo záveru neformálneho stretnutia zahraničných vecí Európskej Únie z konca augusta“, doplnil Smolek.

Dvojzápas zo základnej časti medzi Nashvillom a San José prinesie atmosféru NHL do Prahy v rámci série NHL Global Series, ktorá globalizuje hokej a najlepšiu ligu sveta privedie aj do Fínska, Nemecka a Švajčiarska. Je ale otázkou, ako NHL zareaguje na list ministerstva.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti