KO Paquettemu, krvou zaliaty Koči. Keď Chára menil NHL na UFC

KO Paquettemu, krvou zaliaty Koči. Keď Chára menil NHL na UFC
Zdeno Chára (vľavo) vs. Zack MacEwen. Zdroj: Profimedia.sk

Hral aj so zlomenou čeľusťou, získal Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu, dvihol nad hlavu Stanley cup, na Slovensko dvakrát doniesol striebornú medailu, v NHL je najvyšším mužom histórie, majiteľom najtvrdšej strely i predurčeným do siene slávy. A teraz sa vrátil tam, kde to celé začalo.

Legendárny Zdeno Chára podpísal jednodňový kontrakt s Bostonom Bruins, aby symbolicky uzavrel kruh a po 25 sezónach ukončil neuveriteľnú kariéru. Hokej opúšťa vo veku 45 rokov, ako posledný hráč z draftu v roku 1996.

Meno jedného z najlepších bekov modernej éry si v zámorí budú pamätať navždy, prístupom inšpiratívneho učiteľa pomohol mnohým a neraz hrdinským mentorstvom si zabezpečil akúsi historickú nesmrteľnosť. No nielen preto. Veď akonáhle zhodil rukavice a vyhrnul rukávy, rešpektu podľahli všetci. Pripomeňme si momenty, keď Big Zee menil NHL na UFC.

Začnime staršou bitkou, no bezpochyby pamätnou. Minimálne pre Davida Kočiho z Chicaga Blackhawks, ktorý ľad opúšťal zaliaty krvou.

V roku 2015 si na trenčianskeho obra veril aj Cedric Paquette z Tampy Bay. Nie však nadlho. Ani päť sekúnd netrvajúcu bitku ukončila jedna rana.

Trojgólové manko v tretej tretine nezvládol ani korčuliar Nashvillu Yakov Trenin. Nuž, ako mnohí iní, nepochodil.

Ruský hokejista si dokonca trúfol aj na odvetu, keď Cháru zastihol už v drese New Yorku Islanders. Skončil s dresom na tvári a ďalším faux pas. 

Krosček striedal súboj ťažkej váhy aj v stretnutí Bostonu s Washingtonom. Big Zee praštil na zem Toma Wilsona a s ľahkým žiaľom na tvári, ale hlbokým úsmevom v srdci odchádzal na trestnú.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti