Šport

Prečítajte si, koľko dostanú naši olympionici za medailu

Sada olympijských medailí
Zdroj: SITA

Odmeny sú rôzne pre jednotlivcov a kolektívy.

 Zlatý medailista zo Slovenska zo zimných olympijských hier 2014 v Soči získa finančnú odmenu v celkovej výške 45-tisíc eur. Potvrdili to členovia Slovenského olympijského výboru (SOV) na svojom 46. valnom zhromaždení.

Zdroj: SITA

Za striebro je 35-tisíc, za bronz 25-tisíc eur. SOV vypísal odmeny za umiestnenia do 8. miesta medzi jednotlivcami a do 6. priečky medzi kolektívmi. Polovicu zdrojov na financovanie odmien zabezpečí SOV, druhú zasa Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Zdroj: SITA

Za zlato v kolektívnych športoch je pre každého člena tímu vypísaných po 15-tisíc eur. V prípade ZOH v Soči (7. - 23. februára) platia odmeny len pre hokejové družstvo. V individuálnych športoch za výkony v súťažiach viacčlenných družstiev, posádok a štafiet (do počtu štyri) sa za každého ďalšieho športovca pripočítava k stanovenej sume ďalších 75 %.

Zdroj: SITA

Odmeny pre členov realizačných tímov sú navyše a v celkovej výške maximálne 33 % zo sumy pre športovcov. V hokeji to bude maximálne 10 % z odmeny družstva.

Ako to bolo po Vancouveri?

Biatlonistka Anastasia Kuzminová za zlato, bronz a 8. miesto vo Vancouveri dostala 84-tisíc eur. Bronzový biatlonista Pavol Hurajt získal za medailu i dve ďalšie dobré umiestnenia - 5. a 7.- miesto odmenu 41-tisíc €. Hokejisti pod vedením Jána Filca získali 4. miesto, tím si rozdelil 207-tisíc €. SOV odmenil aj realizačné tímy, Kuzminovej dostal 27 720 €, Hurajtov 13 530 € a hokejový 20 700 €.

Finančné odmeny pre športovcov na ZOH 2014 v Soči (v eurách): 

Jednotlivci:

1. miesto - 45-tisíc

2. miesto - 35-tisíc

3. miesto - 25-tisíc

4. miesto - 15-tisíc

5. miesto - 10-tisíc

6. miesto - 8-tisíc

7. miesto - 6-tisíc

8. miesto - 4-tisíc


Kolektívne športy (na každého člena družstva):

1. miesto - 15-tisíc

2. miesto - 13-tisíc

3. miesto - 11-tisíc

4. miesto - 9-tisíc

5. miesto - 6-tisíc

6. miesto - 4-tisíc

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.