Z platového stropu v NHL sa vám zakrúti hlava

Peniaze
Zdroj: shuterstock.com

Horná hodnota platového stropu tak narástla o takmer 3,5 percenta.

Platový strop zámorskej hokejovej NHL sa pre nasledujúcu sezónu bude pohybovať od 52,8 milióna dolárov po najvyššiu hranicu 71,4 miliónov. Na utorňajšom posezónnom stretnutí v Las Vegas sa to dozvedeli generálni manažéri profiligových klubov. 

Horná hodnota platového stropu tak narástla o takmer 3,5 percenta, v uplynulej sezóne sa zastavila na čiastke cca 69 miliónov dolárov. Vzhľadom na nové pravidlá tak čakajú generálnych manažérov možné úpravy na súpiskách, a to ešte pred vstupným draftom, ktorý je na programe tento víkend, či 1. júlom, keď sa oficiálne otvorí trh s voľnými hráčmi. 

Okrem iného sa šéfovia klubov zaoberali aj novým formátom predĺženia. Ten súčasný počíta so štyrmi hráčmi na každej strane a po piatich minútach bez víťazného gólu zápas rozhodnú až samostatné nájazdy. GM by však chceli zaviesť systém troch proti trom buď od samotného začiatku predĺženia alebo aspoň od určitého intervalu v ňom. Ďalšou diskutovanou témou bola aj aktualizácia Oddelenia hráčskej bezpečnosti. Informoval web nhl.com.

LAS VEGA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.