Nová výzva pre Tomi Kid Kovácsa! Ide boxovať k protinožcom

Bez servítky - Tomáš Kovács
Zdroj: TV Markíza

Danny Green, známy pod prezývkou "zelená mašina", sa preslávil predovšetkým víťazstvom nad Royom Jonesom jr. v roku 2009.

Slovenský profiboxer Tomáš Kovács zvedie svoj najbližší zápas proti legende austrálskeho boxu Dannymu Greenovi. Dvanásťkolový duel v ťažkej hmotnostnej kategórii sa uskutoční 19. augusta v Melbourne, v hre nebude žiadny titul.

Tridsaťosemročný Kovács s bilanciou 27 víťazstiev (z toho 15 KO) a jedinej prehry sa na súboj teší, zvučné meno súpera vníma ako výzvu. "Predovšetkým som rád, že sa napriek istým problémom už podpísala zmluva a môžem sa tak plne sústrediť na prípravu. Green je mimoriadne kvalitný boxer, ale v ringu sa môže stať čokoľvek," uviedol pre TASR pästiar s prezývkou Tomi Kid.

O štyri roky starší Green má na konte 33 víťazstiev (z toho 28 KO) a päť prehier. Účastník OH 2000 v Sydney je bývalým majstrom sveta v superstrednej, poloťažkej i ťažkej váhe.

Boxer známy pod prezývkou "zelená mašina" sa preslávil predovšetkým víťazstvom nad Royom Jonesom Juniorom v roku 2009. Posledný zápas absolvoval ešte koncom roka 2012, keď si na body poradil so Shaneom Cameronom.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti