Froome priznal vynechanie dopingového testu, vinu zvalil na hotel

Christopher Froome na archívnej snímke z Tour de France.
Zdroj: TASR/AP

O všetkom údajne dozvedel až na raňajkách, ale hotel chránil jeho identitu.

Bývalý víťaz cyklistických pretekov Tour de France Chris Froome priznal, že začiatkom tohto roka vynechal dopingový test. Dôvodom bola podľa neho úzkostlivosť hotelového personálu, ktorý nepustil dopingových komisárov k nemu do izby.

"Mal som pár dní oddychu, tak som zobral manželku do celkom exkluzívneho hotela v Taliansku," vysvetľoval Froome pre britské médiá. "Hneď v prvé ráno prišli komisári už o siedmej ráno, hotelový personál im ale nechcel dovoliť ísť do mojej izby a nenechal ich ani mi zavolať."

Froome sa o všetkom údajne dozvedel až na raňajkách. "Keď sme prišli okolo pol deviatej dole, jednoducho nám povedali: 'OK, boli tu ráno chlapíci z antidopingu, ale je našou hotelovou zásadou nedovoliť nikomu vyrušovať našich klientov.' Bola to pre mňa naozaj frustrujúca situácia. Mal som byť viac proaktívny a dať hotelu dopredu vedieť, že ma môžu prísť testovať. Rozhodne som sa z toho poučil."

Všetci profesionálni športovci musia antidopingovým orgánom vopred hlásiť miesto svojho pobytu počas celého roka, aby boli dostupní pre prípadnú mimosúťažnú kontrolu. Tri vynechané testy v priebehu 12 mesiacov znamenajú automaticky trest pre športovca.
Froome je jedným z favoritov tohtoročných pretekov Tour de France, ktoré štartujú 4. júla v holandskom Utrechte.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti