Róbert Pukalovič, ktorý podporoval Nemečka, už dostal významnú funkciu

Róbert Pukalovič ako tréner martina v sezóne 2012/2013. (archív 2012)
Róbert Pukalovič ako tréner Martina v sezóne 2012/2013. (archív 2012) Zdroj: TASR

Vo funkcii generálneho sekretára nahradí Otta Sýkoru.

Igor Nemeček po opätovnom zvolení do funkcie prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) oznámil, že novým generálnym sekretárom bude Róbert Pukalovič. Nahradí Otta Sýkoru, ktorému sa k 30. júnu končí zmluva.

Sýkora pôsobil aj vo funkcii generálneho manažéra národného tímu, ale už to nebude dvojfunkcia. Nové meno sa verejnosť dozvie hlbšie v lete, spolu s menom nového šéftrénera reprezentačného A-tímu. Novozvolený výkonný výbor bude tieto otázniky riešiť na prvom zasadnutí na budúci týždeň.

Nemeček zdôraznil, že si váži podporu delegátov štvrtkového kongresu. Protikandidátovi Richardovi Lintnerovi sa poďakoval za korektný súboj a nevylúčil budúcu spoluprácu. "Som rád, že to máme za sebou. Musím konštatovať, že si zvolenie do funkcie veľmi vážim. Súboj bol korektný, za čo sa chcem poďakovať aj protistrane. Na bodoch, ktoré mal Richard vo svojom programe, už pracujeme a budeme ich dopĺňať o naše. Chcem, aby sa po MS 2019 zhodnotilo viac pozitív ako negatív," uviedol na tlačovej konferencie bezprostredne po voľbe Nemeček.

Obaja kandidáti v predvolebnom rozhovore uviedli, že si vzájomnú spoluprácu po oznámení výsledkov nevedia predstaviť: Kým Lintner si za svojím slovom stál, Nemeček nič nevylúčil: "Nikdy nehovor nikdy. S kolegami vo výkonnom výbore budeme o tom hovoriť. Počas kongresu ma veľa toho neprekvapilo, možno len fakt, že delegáti pristúpili ku všetkému zodpovedne a celý priebeh voľby brali skutočne vážne."

Nemeček bude v nastávajúcom funkčnom období spolupracovať aj s novou exekutívou SZĽH. Jej členmi sa stali Dušan Mráz, Lukáš Machala, Róbert Lupták, Róbert Švehla, Tibor Turan a Martin Kohút. Z terajšieho Výkonného výboru sa v novom menoslove ocitol len Švehla. "Poďakoval som členom VV za ich prácu, ale chcel som tím opäť trošku zmeniť, naštartovať nových ľudí. Každý jeden z týchto ľudí prinesie zo svojej oblasti maximum, verím, že to bude fungovať," uviedol.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.