Hodiny strachu. Česká biatlonová hviezda sa stratila na dovolenke v Taliansku v horách

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová na biatlonovej strelnici.
Zdroj: TASR/AP

Strach a hodiny obáv o osud niekdajšej hviezdy českej biatlonovej reprezentácie. Gabriela Soukalová (32) sa pri svojej dovolenke v talianskom Livigne stratila v horách a bola nútená stráviť mrazivú noc vonku. Až vo štvrtok (22.9.) popoludní ju našli záchranári, informuje o tom taliansky server La Provincia di Sondrio.

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová Zdroj: Profimedia.sk

​V teréne stratila orientáciu

Trojnásobná česká olympijská medailistka a dvojnásobná majsterka sveta vyrazila v stredu (21.9.) na bicykli si zatrénovať. V teréne stratila orientáciu a domov sa nevrátila. Stihla ešte poslať správu svojmu manželovi s približným popisom miesta, kde sa nachádza. Mužovi stihla povedať, že má len slabú batériu v telefóne a mobil má takmer vybitý.

Prečítajte si tiež:

​Pátracia akcia

Okamžite sa rozbehla pátracia akcia. Záchranári boli spočiatku neúspešní. Až vo štvrtok (22.9.) počuli krik z hory blízko jazera v Livigne. Nakoniec Soukalovú objavili v nadmorskej výške 2270 metrov. Hoci strávila noc vonku, bola v poriadku, dodáva taliansky web.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín (22.9.) o tragédii vo Vysokých Tatrách. Pád so snehovou doskou neprežili dve osoby:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti