Šport

Spomínate si, ako sme cez Talianov neprešli? Teraz sa im to kruto vrátilo

Reprezentanti do 21 rokov a hl. rozhodca McLean zo Škótska po druhej červenej karte pre nášho hráča a po zrušenom pokutovom kope
Zdroj: TASR

Zarezali ich Portugalčania so Švédmi.

Spomínate si ešte na slovenskú baráž o postup na ME 2015 do 21 rokov? Futbaloví fanúšikovia i slovenskí hráči na to zrejme do smrti nezabudnú. Žreb nám neprial, dostali Taliansko, ktoré na šampionáte v roku 2013 získalo striebro. Mali sme však veľmi blízko postupu a víťazstvo Talianska sme brali ako veľkú krivdu. Nuž, karma južanom všetko vrátila aj s úrokmi. Reprezentácia mladíkov sa musela bezbranne pozerať, ako ich Švédsko a Portugalsko nepustilo do semifinále ME.

Zverenci Ivana Galáda v prvom barážovom zápase v Zlatých Moravciach remizovali 1:1 a o postupujúcom sa malo rozhodnúť v odvete v Taliansku.

Domáci síce začali lepšie, keď už po 15 minútach vyhrávali 2:0, no potom sa slovenskí mladíci zobudili a začali v obrane súpera robiť poriadne vetry. Túto snahu iba mierne pribrzdilo vylúčenie ťahúňa Ondreja Dudu v 34. minúte. Lobotka po zmene strán perfektnou strelou z 20 metrov znížil na 1:2 a zdalo sa, že ďalšiu snahu sa podarí pretaviť na vyrovnávajúci, a teda, postupový gól. V 73. minúte po evidentnom faule na Schranza v šestnáste ukázal rozhodca na biely bod, no po konzultácii s asistentom svoje rozhodnutie zmenil a kopal sa iba roh. Slovenský tím prijal tento verdikt s búrkou nevôle, v 78. minúte videl červenú karu Zreľák a dohrávali sme s deviatimi. V nadstavenom čase napokon Taliani po brejku uzavreli na 3:1 a postúpili na ME. Škótsky rozhodca Steven McLean sa v tom momente stal verejný nepriateľ Slovákov č.1.

„Nikdy som nepredpokladal, že na medzinárodnej úrovni môže niekto tak poškodiť slovenských hráčov. Viac to nekomentujem," povedal vtedy po zápase Ivan Galád.

Zdá sa však, že karma taliansky tým dobehla. Do bojov o medaily na ME v Česku totižto nepostúpili veľmi smolne. Portugalsko a Švédsko sa totiž za výhrou nijak extra nenaháňali a za stavu 1:1 v posledných minútach iba pasívne čakali na hvizd rozhodcu. Talianom tak nepomohlo ani víťazstvo 3:0 nad Anglickom, pri rovnosti bodov so Švédmi rozhodol v ich neprospech prehratý vzájomný zápas.