Španieli žalujú FIFA kvôli termínu MS 2022 v Katare

Del Bosque sa bezmocne prizerá, ako Španielsko prehráva so Slovenskom.
Del Bosque sa bezmocne prizerá, ako Španielsko prehráva so Slovenskom. Zdroj: TASR

"Ak sa majstrovstvách sveta v Katare uskutočnia v zime, naša súťaž kvôli prestávke bude mať stratu asi 65 miliónov eur," povedal prezident LFP Javier Tebas.

Španielska futbalová liga LFP žaluje Medzinárodnú futbalovú federáciu FIFA pre majstrovstvá sveta 2022 v Katare pred medzinárodným Arbitrážnym športovým súdom (CAS) za budúci zmarený zisk. Informovala o tom agentúra DPA.

"Ak sa majstrovstvách sveta v Katare uskutočnia v zime, naša súťaž kvôli prestávke bude mať stratu asi 65 miliónov eur," povedal prezident LFP Javier Tebas pre španielske médiá. "Sťažnosť proti FIFA je už na ceste do Lausanne," dodal Tebas. Združenie európskych futbalových líg EPFL navrhovalo konanie svetového šampionátu medzi 5. májom a 4. júnom, ale FIFA v marci rozhodla kvôli vysokým letným teplotám odohrať šampionát v roku 2022 na konci jesene a začiatkom zimy s finále 18. decembra.

Podobný názor na termín konania majstrovstiev sveta v Katare majú aj predstavitelia nemeckej Bundesligy, anglickej Premier League, talianskej Serie A, ako aj Európskej futbalovej federácie UEFA, ale priamu podporu Španielom zatiaľ nevyjadrili. "Je tam ešte strach z FIFA, povedal Tebas.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.