Contador a Sagan lídrami Tinkoff-Saxo na TdF

Peter Sagan z Tinkoff-Saxo v prológu 79. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska
Zdroj: TASR/AP

Okrem nich figurujú v nominácii Majka, Kreuziger, Rogers, Basso, Bennati, l Valgren a Tosatto.

Španiel Alberto Contador a Slovák Peter Sagan budú lídrami tímu Tinkoff-Saxo na najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Ruské zoskupenie zverejnilo v pondelok deväťčlennú nomináciu na podujatie, ktoré štartuje v sobotu v holandskom Utrechte.

Contador sa bude po triumfe na tohtoročnom Giro d'Italia usilovať o mimoriadne cenné sezónne double a jeho ambíciou je celkový triumf. Sagan by zasa mal zbierať etapové vavríny, aby štvrtýkrát za sebou získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra v bodovacej súťaži.

"Je jasné, že našim hlavným cieľom je, aby Alberto vyhral Tour. Hlavnú pozornosť teda venujeme tomu, aby sme do Parížia priviezli žltý dres a vieme, že je to v súboji so silnými rivalmi veľká výzva. Okrem toho budeme podporovať Petra Sagana v ceste za etapovými triumfami vždy keď to bude možné. To bude vždy záležať od sittuácie v každej z etáp," uviedol pre tímovú webstránku športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Steven de Jongh.

Tu sú! Deväť jazdcov, ktorí budú zastupovať Tinkoff-Saxo na Tour de France 2015!Here they are! The nine riders that will represent Tinkoff-Saxo at Tour de France 2015!

Posted by Peter Sagan on 29. jún 2015

Okrem Contadora a čerstvého majstra Slovenska figurujú v nominácii na tohtoročnú Tour Rafal Majka, Roman Kreuziger, Michael Rogers, Ivan Basso, Daniele Bennati, Michael Valgren a Matteo Tosatto.

"Myslím si, že sme postavili veľný silný tím, ktorého hlavnou devízou je všestrannosť. Alberto je náš kapitán a Rafal Majka bude v najťažších kopcoch jeho kľúčovou oporou. Kreuziger, Rogers a Basso budú zasa pomáhať v stredne ťažkých kopcoch a Bennati, Tosatto a Valgren môžu ťahať pelotón a pomôcť Petrovi Saganovi k etapovým víťazstvám," dodal de Jongh.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti