Slovan nechce na Gibraltáre nič podceniť, Mucha ho nestihne

Kapitán ŠK Slovan Bratislava Marko Milinkovič.
Zdroj: TASR

Slovan sa v prípade cez College Europa FC stretne v 2. predkole EL s úspešnejším z University College a F91 Dudelange .

Už vo štvrtok čaká futbalistov Slovana Bratislava súťažný štart do novej sezóny. Tréner a generálny manažér Dušan Tittel považuje postup cez tím Europa College FC z Gibraltáru za povinnosť a už v prvom dueli 1. predkola Európskej ligy bude pre jeho zverencov na pôde súpera imperatívom víťazstvo.

"Príprava na novú sezónu bola veľmi krátka, ale som s ňou veľmi spokojný. Odohrali sme šesť kvalitných prípravných duelov na sústredení v Rakúsku i Česku, v ktorých sa kryštalizovala zostava. Výkony sa zlepšovali od zápasu k zápasu a preto verím, že sme dobre pripravení na prvý zápas na Gibraltáre," uviedol Tittel na utorňajšom stretnutí s novinármi.

Prvý muž realizačného tímu netajil spokojnosť s vystužením kádra. Nové posily brankár Ján Mucha, krajní obrancovia Boris Sekulič i Jakub Podaný a útočník Tamás Priskin podľa neho do mužstva vhodne zapadli a tím išiel kvalitatívne nahor. 

Zdroj: TASR

"Som veľmi rád, že vedenie klubu akceptovalo našu požiadavku a každú formáciu sme doplnili kvalitným hráčom. V štádiu riešenia je ešte príchod jedného stredopoliara, dotiahnuť by sa to malo v najbližších dňoch. Teší ma príchod Janka Muchu, ktorý je osobnosťou na ihrisku i v kabíne. Vzhľadom k tomu, že prišiel iba včera a ešte nie je isté, či sa podarí vybaviť papierovo jeho preregistrovanie z Ruska, tak v zostave pravdepodobne ešte nebude figurovať a k dispozícii bude až v odvete. Inak ideme na Gibraltár kompletní," informoval Tittel.

"Slovan má jednoznačne vyššiu kvalitu a je našou povinnosťou postúpiť. Nechceme ale ani v prvom zápase nič podceniť. Vieme, že aj naša reprezentácia v príprave s Gibraltárom remizovala. U súpera navyše budeme hrať na umelej tráve a panovať by mali vysoké teploty, čo nie je pre nás úplne ideálne, takže k tomu pristupujeme s plnou vážnosťou. Chceme uspieť a vyhrať, hoci o súperovi veľa informácií nemáme," dodal Tittel pred štvrtkovým duelom na štadióne Victoria, ktorý tesne susedí s letiskovou plochou na Gibraltáre i hraničným priechodom do Španielska.

Novým kapitánom Slovana je stredopoliar Marko Milinkovič: "Je to pre mňa česť i motivácia navyše, aby som bol pre mladých hráčom vzorom a na ihrisku ukázal, ako sa bojuje za farby Slovana. Príprava bola dobrá, konečne hráme futbal, aký sa od nás očakáva. Verím, že to potvrdíme aj na Gibraltáre." 

Slovan sa v prípade cez College Europa FC stretne v 2. predkole EL s úspešnejším z dvojzápasu medzi University College Dublin AFC (Ír.) a F91 Dudelange (Lux.).

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.