Roger Federer ukončil kariéru po boku najväčšieho rivala. Po mečbale nastali nezabudnuteľné chvíle

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Oznámiť koniec kariéry bol pre Rogera Federera ten ľahší krok. Úplne iné to už bolo po definitívne poslednej odohranej loptičke. Rozlúčka športovej ikony bola mimoriadne emotívna.

V Londýne sa hrala, pravdepodobne, nasledovanejšia štvorhra celej histórie. Aktéri k nej pristúpili s plnou vážnosťou, a predsa mala jemný nádych exibície.

Roger Federer mal okolo seba všetky dôležité postavy jeho života. Najväčší rival, a zároveň kamarát Nadal po jeho boku, Novak Djokovič a Andy Murray ako ich tréneri a v tíme Európy i sveta, takpovediac Švajčiarove tenisové deti, ktoré inšpiroval.

Prečítajte si tiež:

V hľadisku zase sedela celá rodina a všetci v hale a pri televíznych obrazovkách čakali na momenty po mečbale. V Anglicku udrela polnoc a v záverečnom supertajbrejku to celé mohol ukončiť symbolicky Federer vlastným podaním.

Nepodarilo sa a následne tím sveta premenil svoj mečbal. Výsledok zápasu však v scenári večera nemal žiadny podstatný význam. Nasledovali už len potlesk, objatia a prvé slzy.

V rozhovore na kurte sa legenda držala statočne až do chvíle, kedy ďakoval deťom, manželke a rodičom. Prvý deň Laver cupu bol na konci smutný a uplakaný. Za dojatie a slzy sa nikto nehanbil. Rozlúčka Rogera Federera bola úchvatná a nezabudnuteľná.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti