Veľký favorit odstúpil z majstrovstiev sveta, v noci pred pretekmi sa mal pobiť s tínedžerkami

Veľký favorit odstúpil z majstrovstiev sveta, v noci pred pretekmi sa mal pobiť s tínedžerkami
Mathieu Van Der Poel Zdroj: Profimedia.sk

Pokojnú prvú polovicu mužských pretekov Elite na majstrovstvách sveta v cyklistike vo Wollongongu narušilo odstúpenie jedného z najväčších favoritov pretekov, Holanďana Mathieuho Van Der Poela. Dôvod je veľmi kuriózny.

Ako informuje portál Cyclingnews, Holanďanovi prišli v noci pred pretekmi na dvere hotelovej izby klopať dve tínedžerky. Nasledovala hlučná slovná výmena a kvôli rušeniu nočného kľudu, ktorý sa v Austrálii prísne dodržiava, bol následne Mathieu odvedený políciou na stanicu.

Podľa všetkého okrem slovnej potýčky došlo aj na päste a Van Der Poel bude čeliť trestnému oznámeniu. Holandský portál Wielerflits informoval, že polícia vo svojom vyhlásení potvrdila fyzické napadnutie. „Van Der Poel sácal obe dievčatá vo veku 13 a 14 rokov. Jedno dievča spadlo na zem, druhé mal pritlačiť o stenu a ľahko mu poraniť lakeť.“

Holanďan sa má v utorok hlásiť na súde, inak bude jeho pas skonfiškovaný. V nedeľu do pretekov napokon nastúpil, no nahnevaný a nevyspatý pochopiteľne po prvej polhodine odstúpil.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti