Z hokejistu lupič! Bývalý hráč Skalice mal vykradnúť banku

Filip Novák (vľavo) na archívnej snímke z roku 2011, keď hrával za Piešťany.
Zdroj: TASR

Už sedí za mrežami, ale podal sťažnosť voči väzbe. Rozhodne o nej najvyšší súd.

Bývalý extraligový útočník Filip Novák (28) sedí v Nitre vo väzbe. Obvinili ho z ozbrojenej lúpeže v rakúskej obci Reintal.

Podľa informácií pluska.sk mal začiatkom júna vykradnúť banku. Vydali na neho európsky zatykač, ale muži zákona ho chytili na Slovensku. Už sedí za mrežami.

V minulosti pôsobil vo viacerých slovenských, aj extraligových, kluboch. Napríklad v Skalici, Senici, Spišskej Novej Vsi, Piešťanoch, Trnave, Banskej Bystrici, Žiline, Dukle Senica, ale aj v maďarskom Székesfehérvári.

To, že sa z Nováka stal lupič šokovalo aj generálneho manažéra Skalice Tibora Martinčiča. O jeho delikte sa dozvedel minulý štvrtok na kongrese SZĽH.

„Bol to pre mňa doslova šok. Poznal som tohto chlapca prakticky od útleho veku, od dorastencov až po mužov. Dovolím si tvrdiť, že mal pred sebou sľubnú kariéru a bol to typ, ktorý sa mohol s hokejom dostať skutočne ďaleko. Mal na to všetky predpoklady," povedal Martinčič pre spomínaný web.

Priznal, že mal záľubu v hazardných hrách. „Vedelo sa o ňom, že hrá karty, poker a bohviečo ešte. Ťažko povedať, kedy je to istá forma zábavy a kedy už hazard ako v jeho prípade. Bol zrejme v ťažkej životnej situácii, keď toto urobil. Ale to, že ho to doženie k niečomu takémuto, nikto netušil. Musel to byť obrovský skrat. Je mi ho ľúto, ale každý si je strojcom svojho šťastia," dodal manažér. Veľmi dobre poznal aj Novákovho otca.

Hovorkyňa trnavského krajského súdu Tatiana Zvolenská potvrdila, že ho sudca krajského súdu ho vzal do predbežnej väzby. Exhokejista podal sťažnosť, rozhodne o nej najvyšší súd.


SKALICA/pluska.sk, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.