Slovanisti zažili poriadny strach počas letu na Gibraltár

Hráči Slovana Bratislava
Hráči Slovana Bratislava Zdroj: TASR

Približne v polovici bezmála trojhodinového letu začal jeho pilot prudko klesať k zemi, na čo viacerí pasažieri zareagovali inštinktívnym zadrapením sa do sedadiel.

Nepríjemné turbulencie zažilo na ceste do Gibraltáru lietadlo, v ktorom sa viezla výprava futbalistov Slovana Bratislava na zápas Európskej ligy UEFA 2015/2016.

Približne v polovici bezmála trojhodinového letu začal jeho pilot prudko klesať k zemi, na čo viacerí pasažieri zareagovali inštinktívnym zadrapením sa do sedadiel. Po chvíli lapania po dychu sa srdcové tepy ustálili, aby však toho nebolo málo, pozornosť na seba vzápätí upriamila stíhačka, ktorá niekoľko minút letela popri ľavom krídle Tupoleva. Údajne išlo o kontrolu vzdušného priestoru španielskymi orgánmi a nebola príčinou strmého klesania slovenského lietadla.

"Belasí" po týchto dvoch kurióznych situáciách napokon pristáli na letisku v španielskej Malage v stredu zhruba o pol jednej popoludní. Na druhý deň o 19.30 h ich čaká v neďalekom Gibraltáre úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 proti miestnemu klubu Europa College.

Zdroj: TASR

Kapitán mužstva Marko Milinkovič verí, že na ceste k južnému cípu Pyrenejského polostrova zažil posledné turbulencie.

"Veru, nebolo nám všetko jedno, niektorým chalanom aj prišlo zle. Pozerali sme sa na seba, čo sa deje, našťastie sme prileteli v poriadku. Snáď to boli naše posledné krušné chvíle na tejto ceste...," poznamenal na margo turbulencií Milinkovič. Srbský stredopoliar si uvedomuje, že jeho tím je obrovským favoritom zápasu proti tímu, ktorý vlani v 1. predkole EL podľahol hladko lichtenštajnskému Vaduzu a bola to zatiaľ jeho jediná medzinárodná skúsenosť. "Je to tak, ale dnes už v Európe niet ľahkého protivníka. Tréneri nám ukážu, akým štýlom hrá náš najbližší súper, veľa toho o ňom zatiaľ nevieme. Domov sa však rozhodne chceme vrátiť s víťazstvom," vyhlásil Milinkovič po prílete.


Slovanistov privítalo počasie typické pre letovisko - rozpálené slnko a 28 stupňov Celzia. Večer čakala šéfa realizačného tímu Dušana Tittela oficiálna tlačová konferencia a hráči si vyskúšali umelý trávnik štadióna Victoria, na ktorom sa budú chcieť vo štvrtok priblížiť k postupu do 2. predkola.

GIBRALTAR/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.