Sekera uprednostnil Edmonton pred San Jose či Coloradom

Hurricanes_Penguins_Hockey020914140491.jpg
Zdroj: TASR

Dvadsaťdeväťročný zadák prichádza do ambiciózneho mužstva.

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera si tesne po otvorení trhu s voľnými hráčmi našiel v NHL nového zamestnávateľa. Jeho kariéra bude pokračovať v Edmontone Oilers, s vedením kanadského klubu uzavrel šesťročnú zmluvu v celkovej hodnote 33 miliónov dolárov. Informovala o tom oficiálna webstránka "olejárov".

Sekera bol jedným z najžiadanejších obrancov na voľnom trhu. Platovo si výrazne polepší, kým na základe doterajšieho štvorročného kontraktu bral v priemere 2,75 mil. dolárov, nová zmluva mu vynesie za sezónu 5,5 mil. USD. Súčasťou kontraktu je aj klauzula o zákaze výmeny hráča bez jeho súhlasu.

Dvadsaťdeväťročný zadák prichádza do ambiciózneho mužstva, v ktorom sa po uplynulých nevydarených sezónach rozhodli vymeniť manažment a prebudovať káder. Nový generálny manažér Peter Chiarelli chce vylepšiť obraz kedysi slávneho klubu, ktorý stratil lesk. Začal draftovaním supertalentovaného Connora McDavida z prvého miesta a následne angažovaním obrancu Erica Grybu a fínskeho krídelníka Lauriho Korpikoskiho.

Do jeho plánov zapadá aj Sekera, ktorý podľa všetkého dostane v Edmontone plno priestoru na ľade. "Som spokojný, že som sa stal hráčom Edmontonu. Okrem olejárov boli ešte v hre dva kluby - San Jose a Colorado, ale rozhodol som sa pre Edmonton," povedal Sekera pre portál Čas.sk. "Zo všetkých ponúk bola práve tá od Edmontonu najlepšia.

Po všetkých stránkach, nielen finančnej, ale aj hokejovej. Svoje zohralo aj to, že na súpiske majú olejári viacero výborných hokejistov a po príchode generálneho manažéra Petra Chiarelliho budú chcieť poskočiť v tabuľke NHL vyššie. Mal som na stole niekoľko iných ponúk, ale rozhodol som sa podpísať kontrakt práve s Oilers. Dúfam, že ma čaká šesť krásnych rokov," doplnil pre hockeyslovakia.sk.

EDMONTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.