Hossa môže byť "učiteľom" Daňa

Marián Hossa bozkáva Stanleyho pohár po tom, čo jeho tím zvíťazil nad Tampou Bay v šiestom súboji finále
Marián Hossa bozkáva Stanleyho pohár po tom, čo jeho tím zvíťazil nad Tampou Bay v šiestom súboji finále play off NHL. Zdroj: TASR

Dvadsaťročný slovenský reprezentant prišiel do Chicaga v rámci výmeny za Brandona Saada.

Marko Daňo má veľkú hokejovú perspektívu a jeho rozvoju pomôže aj jeho skúsený krajan Marián Hossa. Tak sa o mladom slovenskom útočníkovi a novej posile Chicaga vyjadril generálny manažér Blackhawks Stan Bowman, ktorý dotiahol Daňa k úradujúcemu šampiónovi NHL v záverečný júnový deň výmenou z Columbusu.

"V minulej sezóne vtrhol na ligovú scénu v drese Blue Jackets, možno bez fanfár, ale urobil na ľudí veľký dojem. Určite zaujal našich skautov," vyjadril sa Bowman na adresu talentovaného mladíka, ktorý vo svojej nováčikovskej sezóne NHL nazbieral 21 bodov (8+13) v 35 zápasoch. "Je to veľmi aktívny hokejista. Dáva do hry celú svoju energiu, snaží sa hrať fyzicky, je veľmi súťaživý. Góly, ktoré strieľa, padajú z bezprostrednej blízkosti bránky. Nebojí sa chodiť do rohov klziska a tvrdo bojovať o puky," dodal pre Chicago Tribune GM "jastrabov", podľa ktorého budú fanúšikovia Blackhawks Daňov herný štýl milovať.

Dvadsaťročný slovenský reprezentant prišiel do Chicaga v rámci výmeny za Brandona Saada. Okrem Daňa sa z Columbusu sťahovalo aj ofenzívne trio Arťom Anisimov, Jeremy Morin či Cory Tropp, opačným smerom putovali i Alex Broadhurst a Michael Paliotta. Daňo sa po premiérovej sezóne v profilige teší už na tú nastávajúcu, nielen preto, že sa sťahuje do tímu, ktorý ziskom tretieho Stanleyho pohára za uplynulých šesť rokov vytvoril v zámorí dynastiu, ale aj kvôli tomu, že má šancu nastupovať v jednej formácii s Hossom.

Zdroj: TASR

"Kto by s ním nechcel hrať? Je však iba na tréneroch, či nás dajú do jedného útoku. Ja môžem nastupovať s kýmkoľvek, budem rád, nech už si zahrám s hocikým," povedal Daňo, ktorý prezradil, že o 16 rokov starší Hossa bol jeho detským idolom. "Je určite skvelým hráčom. Keď som bol malý, tak som ho sledoval v NHL a študoval jeho štatistiky. Môj otec s ním hrával v čase, keď Marián štartoval kariéru na profesionálnej úrovni. Takže je skvelé, že mám teraz šancu si s ním zahrať v Chicagu," vyznal sa Marko Daňo.

Bowman vidí Hossu ako budúceho mentora mladšieho krajan. "Je celkom dobre zdokumentované, aký pozitívny vplyv má Hossa na našich mladších hráčov. Daňo môže byť ďalším dobrým príkladom. Je to vhodná posila do mixu našich mladíkov. Niektorých ľudí prekvapí svojou celoplošnou hrou," vyslovil sa manažér Chicaga na adresu dvojnásobného účastníka MS. Ten by chcel v novom mužstve najmä podávať vyrovnané výkony. "Budem sa snažiť hrávať stabilne, odohrať bez prerušenia čo najviac zápasov. Rád by som predvádzal konzistentné výkony. Urobím pre to maximum," dodal.

CHICAGO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.