Slovenskí mladíci sa v prípravných zápasoch NHL opäť predviedli. Sýkora a Tatar sa tešili z výhier

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Naše duo z Montrealu si prvý raz užilo 19 000 fanúšikov v Bell Centre. Juraj Slafkovský a Filip Mešár sa ukázali asi najnáročnejším divákom na svete. Bol pri tom aj bývalý hráč Montrealu Tomáš Tatar.

K stretnutiu našej trojice draftovanej v prvom kole opäť nedošlo, keďže Šimon Nemec sa do zostavy Devils nezmestil. Juraj Slafkovský hral na krídle druhej formácie Montrealu, Filip Mešár na centri tretieho útoku.

Presilovky hrali spolu a už v prvej tretine pri oslabení Tatarovho tímu pekne zakombinovali. Tomáš Tatar priaznivcov svojho bývalého klubu zarmútil v druhej tretine. Ako jediný zo Slovákov v tomto stretnutí bodoval, keď vyrovnal na 1:1.

Domácich diváci búrlivým skandovaním hnali za víťazstvom. Montreal nakoniec prehral 1:2. Práve slovenské duo mohlo poslať zápas do predĺženia. Najskôr Slafkovský strelou spomedzi kruhov. Neskôr mohol skórovať aj Mešár. Pri hre bez brankára sa po šikovnej akcii nepresadil.

Vydarený zápas má za sebou aj Adam Sýkora v drese Rangers v derby proti Islanders. Svojou aktivitou získal presilovku, v ktorej "Ostrovania" prvýkrát inkasovali.

Osemnásťročný rodák z Piešťan vyslal na bránu dve strely, no bol aj dvakrát vylúčený. Napokon sa však tešil z víťazstva 4:1.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti