Nemeček reagoval na hokejistov: Svoje miesta si zastaneme

Prezident SZĽH Igor Nemeček na kongrese zväzu.
Zdroj: TASR

Známi slovenskí hokejisti vydali stanovisko, v ktorom nesúhlasia so znovuzvolením Igora Nemečka.

Slovenskí hokejoví reprezentanti nie sú spokojní so znovuzvolením Igor Nemečka na post prezidenta SZĽH. Pod spoločné vyhlásenie sa podpísalo 27 zvučných mien ako Michal Handzuš, Zdeno Chára, Marián Hossa, Marián Gáborík Ladislav Nagy, Jozef Stümpel, Tomáš Tatar a ďalší.

Tu je celé znenie vyhlásenia:

„Nedávna voľba prezidenta SZĽH ukázala celému Slovensku a hlavne nám, hokejovým reprezentantom, že pravidlá SZĽH majú veľmi ďaleko od pravidiel spravodlivej a férovej súťaže. Umožnenie hlasovania znovu kandidujúcemu prezidentovi SZĽH, funkcionárom zväzu a členom zväzových komisií považujeme za absurdné a neakceptovateľné.

Kultúra zväzu nastavená staronovým vedením je pravým opakom pozitívnej zmeny, ktorú upadajúci slovenský hokej veľmi potrebuje. Odmietame spájať naše mená so súčasnou zväzovou identitou, pretože priamo popiera všetky princípy a zásady fair play, ktoré sú hlavným prínosom športu pre spoločnosť.

Z uvedených dôvodov vyjadrujeme nedôveru SZĽH. Zároveň vyhlasujeme, že budeme na súčasné vedenie vytvárať sústavný tlak za účelom prijatia radikálnych zmien k zlepšeniu situácie v slovenskom hokeji.

Podpísaní:

Michal Handzuš
Zdeno Chára
Marián Hossa
Andrej Sekera
Ladislav Nagy
Martin Marinčin
Andrej Meszároš
Branko Radivojevič
Dominik Graňák
Jaroslav Halák
Jozef Stümpel
Ľubomír Višňovský
Marcel Hossa
Marián Gáborík
Peter Podhradský
Tomáš Jurčo
Tomáš Kopecký
Tomáš Tatar
Ján Lašák
Peter Budaj
Radoslav Suchý
Luboš Bartečko
Richard Zedník
Peter Hamerlík
Július Hudáček
Ján Laco
Richard Pánik


Vyhlásenie pre tvnoviny.sk poskytol Tomáš Turčan z Grape PR.

"Svoje miesta si zastaneme", tvrdí vedenie hokeja

Vedenie SZĽH na čele s prezidentom Igorom Nemečkom a novým generálnym sekretárom Róbertom Pukalovičom nesúhlasí s vyhlásením skupiny 27 slovenských hokejistov. Na výzvu reagovali  na úvod pondelkového zasadnutia výkonného výboru zväzu.

Prezident zväzu sa voči stanovisku ohradil a tvrdí, že všetci členovia exekutívy potvrdia, že si svoje posty obhája a chcú posunúť slovenský hokej dopredu.

Zdroj: TASR

Vedenie zväzu uvažuje o stretnutí s opozíciou, no nie je jasné, že sa aj uskutoční. "Napriek tomu, že vyhlásenie vyšlo až dnes, už minulý týždeň vo štvrtok som telefonoval práve kandidátovi na prezidenta. Chcel som sa stretnúť. Bolo mi povedané, že so mnou ako s osobou sa to dá, ale na druhej strane boli znevažované mená každého nového člena výkonného výboru. Všetci z nich majú za sebou neskutočne veľa práce vo vrcholovom športe a dávali svoje nemalé financie do hokeja. To mi bolo trošku ľúto," povedal Pukalovič.

Nemeček spolu s novými výkonnými kolegami chce pokračovať v práci pre slovenský hokej a oponentom odkazuje, že ho chce posunúť dopredu, čo si podľa neho neskôr uvedomia aj hráči.

"Som presvedčený, že nie všetci títo hráči budú mať za niekoľko dní či mesiacov takýto istý postoj. Teraz je to ešte čerstvé. Chceme, aby sa celá táto situácia ukončila a aby sme sa sústredili na meno nového reprezentačného trénera, súťaže a podobne. V minulosti nebol v júli výkonný výbor, teraz prišli všetci jeho členovia. Majú túto povinnosť a chcú tomu odovzdať maximum vo voľnom čase, pretože je to čestná funkcia. Verím, že väčšiu časť hokejistov, ktorí nás teraz nepodporujú, presvedčíme o tom, že sa mýlili a že s hokejom to myslíme vážne a posunieme ho ďalej," uviedol Nemeček.

O prípadnom bojkote reprezentácie zo strany hráčov sa vyjadril: "Zatiaľ o tom nejdem nijakým spôsobom špekulovať, najbližšiu akciu máme až v novembri. Teraz potrebujeme nového generálneho manažéra a trénera."

Meno za Vůjtka ešte nepadlo

Na pondelňajšom VV sa mená nového reprezentačného trénera ani generálneho manažéra ešte neriešili. "Samozrejme sme to spomenuli, ale nebolo to hlavným predmetom tohto sedenia. Prvotné bolo rozdeliť si kompetencie jednotlivých členov a vytýčiť si nejaký smer. Nepadli žiadne konkrétne mená trénera či manažéra. Ale už teraz je to naša prvotná úloha," uviedol Pukalovič.

Členovia VV si na premiérovom zasadaní rozdelili jednotlivé oblasti, ktoré budú mať na starosti. "Oboznámili sa s chodom a organizačno-technickými záležitosťami. Do ďalšieho VV, ktorý bude 18. augusta si majú pripraviť jednotlivé veci do programového vyhlásenia za jednotlivé oblasti, za ktoré budú zodpovední tak, aby sme ich mohli prezentovať médiám a verejnosti. Švehla bude mať na starosti reprezentačný úsek, pán Mráz infraštruktúru, výstavbu a prestavbu štadiónov, pán Lupták výkonnostný hokej od 1. ligy až po ten najnižší, pán Turan mládež, Machala legislatívu a pán Kohút PR marketing a médiá," dodal Nemeček.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml, TASR - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.