Kyrgios označil legendárnu Fraserovú za "flagrantnú" rasistku

 Austrálsky tenista Nick Kyrgios.
Zdroj: TASR

V populárnej televíznej šou uviedla, že tenisti by sa mali vrátiť tam, odkiaľ pochádzajú ich rodičia.Už sa ospravedlnila.

Austrálsky tenista Nick Kyrgios označil legendárnu plavkyňu Dawn Fraserovú za flagrantnú rasistku. Trojnásobnej olympijskej šampiónke na 100 m v.sp. sa nepáčilo tínedžerovo správanie v osemfinálovom zápase wimbledonskej dvojhry proti Francúzovi Richardovi Gasquetovi.

V populárnej televíznej šou uviedla, že tenisti by sa mali vrátiť tam, odkiaľ pochádzajú ich rodičia. Kyrgios má grécko-malajzijské korene. Austrálčana po zápase viacerí kritizovali, že jeden gem úplne odsabotoval, na kurte sa prezentoval obscénnym spôsobom a neustále diskutoval s empajrovým rozhodcom.

https://www.youtube.com/watch?v=2PdqR36Xg_0


"Bolo to úplne nechutné. Hráči by mali ísť mladšej generácii Austrálii oveľa lepším príkladom. Ak to nedokážu, nech sa vrátia tam, odkiaľ pochádzajú ich rodičia. Nepotrebujeme ich v tejto krajine," citovala slová 77-ročnej Fraserovej agentúra Reuters.

Kyrgios reagoval na poznámky legendárnej olympioničky prostredníctvom videa, ktoré zavesil na svoju facebookovú stránku. "Keď hádžete raketou, označia vás za fagana. Keď diskutujete o pravidlách, ste neúctivý. Keď počas zápasu demonštrujete frustráciu, ste rozmaznaný. Keď prejavíte emócie, ste arogantný. Flagrantná rasistka, austrálska legenda," uviedol Austrálčan.


Throwing a racket, brat. Debating the rules, disrespectful. Frustrated when competing, spoilt. Showing emotion,...

Posted by Nick Kyrgios on  6. júl 2015
Fraserová sa v utorok za svoje výroky ospravedlnila: "Austrálčania majú bohaté športové dedičstvo, ktoré vytvárajú jednotlivci pochádzajúci z rôznych krajín sveta. V mojom odkaze som narážala čisto na športovú stránku veci, moje slová neboli v žiadnom prípade mierené ako útok na Kyrgiosov pôvod. Chcem, aby Nick reprezentoval Austráliu v najlepšom možnom svetle."

Priame prenosy so zápasov môžete sledovať na NOVA Sport, ale aj na voyo.markiza.sk
SYDNEY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.