Nová sezóna NHL odštartuje na Dajto a Voyo atraktívnymi zápasmi Global Series 2022 v Prahe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Výborné správy pre všetkých divákov, už budúci týždeň vybehne na ľad nová sezóna najlepšej hokejovej súťaže sveta a po troch rokoch prikorčuľuje do Českej republiky.

Že pražská O2 arena praskne vo švíkoch? To je možné, ale že sa tam v rámci Global Series 2022 odohrajú prvé dva zápasy základnej časti medzi mužstvami San José Sharks a Nashville Predators? To je isté!

Diváci televízie Dajto i predplatitelia streamovacej služby Voyo si ich budú môcť vychutnať v priamych prenosoch v piatok 7. októbra, respektíve v sobotu 8. októbra, vždy so začiatkom o 19:15 hod.

Duelmi v Prahe budú všetkých priaznivcov hokeja sprevádzať skúsení komentátori – Marek Matušica, Miroslav Held a Tomáš Kurilla – spoločne so slovenskou hokejovou legendou Michalom Handzušom, ktorý strávil dve sezóny aj v tíme Sharks.

San Jose Sharks počas prípravného zápasu pred novou sezónou. Zdroj: TASR

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na moderované štúdiá a hlasy moderátorov športu TV Nova, Štěpána Sokola a Romana Jedličku, ktorí budú dianie komentovať priamo z O2 areny. V štúdiu nebudú chýbať ani zaujímaví hostia či bývalí hráči NHL. Okrem už spomínaného Michala Handzuša napríklad aj bývalý český útočník Patrik Eliáš alebo krídelník Radim Vrbata.

„Veľmi nás teší, že divákom môžeme naživo sprostredkovať túto mimoriadnu športovú udalosť. Ďalšou skvelou správou je, že najprestížnejšia hokejová súťaž sveta bude pokračovať v našom vysielaní aj v nasledujúcich týždňoch,“ prehlásil šéfredaktor športu TV Markíza Martin Lisý.

Totiž od štvrtka 13. októbra si diváci televízie Dajto budú môcť každý týždeň vychutnávať až dva zápasy z NHL. Prvým z nich bude prestížny kanadský súboj Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs (začiatok o 1:05 hod), kde by svoju premiéru v zostave Montrealu mohol absolvovať slovenský útočník a tohtoročná draftová jednotka Juraj Slafkovský.

„Do nášho vysielania sa budeme snažiť zaradiť aj zápasy tímov, v ktorých pôsobia slovenskí hráči a pevne verím, že v nadchádzajúcej sezóne uvidíme v akcii aj jednotku draftu Juraja Slafkovského či dvojku Šimona Nemca,“ zaželal si Lisý.

Juraj Slafkovský v drese Montrealu Canadiens. Zdroj: TASR

​Jediným háčikom teda zostáva, že v Prahe nie sú vítaní hokejisti z Ruska, ktorých je na súpiskách Nashvillu a San José dovedna osem. České ministerstvo zahraničných vecí poslalo NHL list so znením, že v žiadnom štáte schengenského priestoru by sa momentálne nemali vydávať víza ruským hráčom, ktoré by im povolili vstup na územie danej krajiny.

Prečítajte si tiež:

Ako uvádza denník Pravda, hráčov San José sa zastal generálny manažér klubu Mike Grier, ktorý sa spolieha na vedenie zámorskej profiligy. Dúfa, že situáciu vyrieši a do Prahy bude môcť odcestovať kompletný tím. „Buď pôjdeme všetci, alebo nepôjde nikto. Hráči nemôžu za to, čo sa teraz deje. Neurobili nič zlé, takže si nemyslím, že by za to mali byť potrestaní. Stojíme za nimi.“

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti