Nešťastník Maguire v Anglicku čelí peklu. Legenda United ho posiela k psychológovi

Nešťastník Maguire v Anglicku čelí peklu. Legenda United ho posiela k psychológovi
Harry Maguire Zdroj: Profimedia.sk

Kapitán Manchestru United a člen základnej zostavy anglickej reprezentácie Harry Maguire býval kedysi jedným z najlepších stopérov na svete. Z Leicestru City prestúpil do najúspešnejšieho klubu anglickej histórie za masívnych 80 miliónov libier a ešte na minuloročných majstrovstvách Európy sa dostal do najlepšej jedenástky turnaja.

V posledných osemnástich mesiacoch však išla jeho forma v klube i v reprezentácii drasticky ku dnu a po príšernom pondelkovom výkone proti Nemecku opäť čelí priam internetovej šikane.

Maguire v aktraktívnom zápase proti Nemecku spravil niekoľko hrubých chýb, z ktorých sa dve skončili nemeckým gólom. Anglická verejnosť už pred zápasom zaujala jasné stanovisko, že Maguire nemá v zostave levov čo robiť a tréner Anglicka Gareth Southgate by si mal zobrať príklad z trénera Manchestru United Erika Ten Haga a posadiť stopéra na lavičku.

Po zápase to ale v Anglicku priam vrelo a proti Harrymu sa strhla doslova vlna nenávisti, ktorú len znásobil svojím nedávnym vyjadrením, že za svoje slabé výkony v ostatnom období môžu jeho spoluhráči z Manchestru United. Tu si môžete pozrieť niekoľko tweetov anglických fanúšikov, ktorí si z Maguira uťahujú, neznášajú ho, či doslova ním pohŕdajú.

Podľa športového portálu Sports Brief si šikanu Maguira na internete všimla aj legenda a Manchestru United Garry Neville, ktorý dnes pôsobí ako expert na Premier League pre britskú televíziu Sky. Bývalý kapitán červených diablov tomu aktuálnemu odporúčil aj návštevu psychológa.

„Bol som v jeho pozícii. Veľa hráčov v nej bolo. Keď stratíte sebadôveru, musíte ísť k psychológovi. Málokedy to sami porazíte. Psychológ vám pomôže si to upratať v hlave a potom to musíte skúšať naďalej a nevzdať sa. V jednom bode sa vaša forma vráti. Odporúčam mu preto spraviť čo som urobil kedysi ja. Ísť k psychológovi. Externá pomoc je niekedy nevyhnutná."

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti