Pečovský pred odvetou: "Ak zahráme štandardne, postúpime"

Myjavčan Erik Daniel (dole) a Žilinčan Viktor Pečovský (uprostred)
Zdroj: TASR

Žilina sa v prípade očakávaného postupu stretne v 2. predkole EL s úspešnejším z dvojzápasu medzi KF Renova - FC Dacia.

Slovenský futbalový vicemajster MŠK Žilina je už jednou nohou v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2015/2016. Vo štvrtok 9. júla privíta pod Dubňom v odvete 1. predkola severoírsky Glentoran FC vo výbornej pozícii, keďže pred týždňom vyhral v Belfaste 4:1.

"Šošoni" na štadióne Oval hrali koncentrovane a efektívne, čím sa im podarilo naplniť ich zámery. V odvete pôjde o potvrdenie náskoku a získanie bodov aj do národného klubového koeficientu UEFA. Tréner Adrián Guľa po prvom súboji s 23-násobným majstrom Severného Írska svojich pochválil, ale poukázal aj na fakt, že Žilinu ešte čaká druhý polčas konfrontácie.

"Doma v odvete stojíme pred jasným cieľom potvrdiť postup. Musíme to zvládnuť," povedal pre TASR a dodal, že Žilina sa sústredí najmä na svoju tradičnú kombinačnú hru. "Opäť to bude o nás, 90 percent prípravy sa sústredíme na našu hru a verím, že sa opäť dobre pripravíme."

Zdroj: TASR

Šesťnásobný slovenský šampión hral v prvom súťažnom zápase dobre, postrážil si úvod a zápas rozhodol už v prvom polčase po góloch kanoniera Mateja Jeliča a Jakuba Paura.

V druhom dejstve dielo dokonali presné zásahy Lukáša Čmelíka a Ernesta Mabouku. "Čaká nás odveta, ktorú pôjdeme tiež určite naplno, lebo chceme jednoznačne postúpiť do druhého predkola," uviedol Jelič.

Jeho slová doplnil kapitán Viktor Pečovský: "Pozícia je pre nás výhodná, verím, že nič nepodceníme. Máme natoľko dobré a skúsené mužstvo, že sa nestane nič prekvapujúce. My musíme pozerať na seba, keď zahráme náš štandard, tak postúpime."

Guľa ešte nebude mať k dispozícii českého brankára Aleša Mandousa, ktorý už má podpísanú 2-ročnú zmluvu s MŠK. V 2. predkole ale už bude 23-ročný brankár, ktorý do Žiliny prestúpil z Viktorie Plzeň a minulú sezónu odchytal na hosťovaní v FK Baník Most, na súpiske pre EL.

Zápas v Žiline bude rozhodovať Bardhyl Pašaj z Albánska. Žilina sa v prípade očakávaného postupu stretne v 2. predkole EL s úspešnejším z dvojzápasu medzi KF Renova z Macedónska a FC Dacia Kišiňov z Moldavska. Kišiňov zvíťazil v prvom zápase na pôde Renovy 1:0.

Súboje 2. predkola EL sú na programe 16. a 23. júla.

odveta 1. predkola EL 2015/2016, štvrtok 9. júla, 19.30 SELČ:
MŠK Žilina - Glentoran FC
/prvý zápas: 4:1/
/rozhoduje: Bardhyl Pašaj (Alb.)/

ŽILINA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.