Hossa dvoma gólmi "zostrelil" najlepší tím súťaže. Video

Hossa
Zdroj: nhl.com

Na konte má už 19. zásahov.

Marián Hossa dvoma gólmi pomohol svojmu Chicagu Blackhawks pri víťazstve nad najlepším tímom súťaže Anaheimom v pomere 4:2.

Hossa najprv v oslabení otvoril skóre a v poslednej minúte do prázdnej brány pečatil konečný výsledok. Na konte má v tejto sezóne už 19. presných zásahov.

V domácom drese odohral takmer 11 minút aj slovenský útočník Michal Handzuš, ktorý si do zápasových štatistík pripísal jeden plusový bod.

"Vedeli sme, že čelíme jednému z najlepších tímov v lige. Vedeli sme, akí dobrí sú, poznali sme ich talent. Majú najlepšiu formáciu v súťaži a museli sme ich zastaviť. Myslím si, že sme dnes odviedli excelentnú prácu," citoval oficiálny web súťaže Hossu, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu.

Chicago zastavilo víťaznú sériu Ducks na čísle osem a súčasne prelomilo 5-zápasové čakanie na triumf nad týmto súperom v posledných vzájomných dueloch. Anaheim stále vedie Západnú konferenciu so 77 bodmi práve pred Chicagom (74).

V druhom zápase Columbus na domácom ľade jasne prevýšil Washington a vyhral 5:1.