VIDEO: Filip Mešár ukázal v príprave sebavedomie, proti Torontu si dovolil odvážnu akciu

Slovenský hokejista Filip Mešár z Montrealu Canadiens.
Slovenský hokejista Filip Mešár z Montrealu Canadiens. Zdroj: TASR/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Slovenskí mladíci Juraj Slafkovský a Filip Mešár sa včera predstavili v drese Montrealu Canadiens v prípravnom zápase pred sezónou proti Torontu. Montreal síce zápas prehral jasne 0:3, no najmä druhý menovaný Slovák sa na ľade blysol dobrým výkonom.

Rodák zo Spišskej Belej bol členom tretieho útoku a počas celého zápasu ho bolo poriadne vidieť. Jeho hviezdny moment ale prišiel v druhej tretine. Po vybojovaní puku na modrej čiare sa sebavedomo vyrútil na bránku, cestou obišiel dvoch brániacich hráčov Toronta vydarenými kľučkami a jeho krásnej individuálnej akcii chýbalo iba úspešné zakončenie.

Napriek dobrej aktuálnej forme sa ale v Montreale živo diskutuje o preradení Filipa do OHL. To by bola nesmierna škoda, keďže Mešár je v prípravných zápasoch snáď jedným z najlepších hráčov Montrealu a zatiaľ zatieňuje aj svojho krajana a spoluhráča, Juraja Slafkovského.

Jurajovi sa zatiaľ v príprave až tak nedarí a napríklad v známom podcaste novinára Tonyho Marinara sa už po prvom zápase prípravy diskutovalo o tom, či je jednotka tohtoročného draftu skutočne pripravená na NHL. Obaja Slováci by sa mali najbližšie predstaviť dnes v noci v domácom zápase Montrealu s Winnipegom.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti