Nemeček podľahol tlaku. Prezradil, ako vyrieši Hokejistu roka

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.
Zdroj: TASR

Podľa jeho ďalších slov bolo rozhodnutie výkoného výboru jednomyseľné.

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) zrušil slávnostný galavečer Hokejista roka. Rozhodnutie novej exekutívy vyplynulo zo zistenia, že viacerí laureáti sa na ňom neplánovali zúčastniť vrátane čerstvého víťaza Stanleyho pohára Mariána Hossu. Sumu, ktorú by VV SZĽH vynaložil na výrobu podujatia, rozdelí medzi mládež a slovenské hokejové kluby.

"Toto rozhodovanie nebolo ľahké, ale rozhodli sme sa, že chceme hokej spájať a nie deliť. Pokiaľ niektorí hráči verejne deklarujú, že na slávnosť neprídu, rešpektujeme to, je to ich rozhodnutie. Ľúto nám je predovšetkým fanúšikov, pre ktorých mal byť tento galavečer uskutočnený. Rozhodli sme sa financie rozdeliť mládežníckym klubom. Ocenenia samozrejme víťazom doručíme," cituje oficiálny web SZĽH slová generálneho sekretára Róberta Pukaloviča.

Podľa jeho ďalších slov bolo rozhodnutie VV jednomyseľné

Zväzová exekutíva zároveň vyslovila presvedčenie, že niektorí hokejisti, ktorí vyjadrujú nevôľu nad tým, že posledný kongres SZĽH potvrdil vo funkcii prezidenta Igora Nemečka a nezvolil Richarda Lintnera, pochopia, že zväz je tu pre hokej a hokejistov a nie proti nim.

"Robím v hokeji a pre hokej už 16 rokov a každému - vrátane všetkých hokejových reprezentantov sa môžem pokojne pozrieť do očí. Mrzí ma to, čo sa teraz deje, nerozumiem tomu, ale verím, že tieto emócie, ktoré naozaj nikomu a v ničom nepomáhajú, skončia," povedal prezident SZĽH Igor Nemeček. Ten napriek odporu bývalých i súčasných slovenských reprezentantov cíti podporu verejnosti aj medzinárodných osobností.

Na zrušenie reagoval aj Lintner

Zdroj: Facebook/Richard Lintner

BRATISLAVE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti