Šatan dostal od Nemečka lukratívnu ponuku. Ako zareagoval?

Miroslav Šatan k aktuálnej situácii v slovenskom hokeji.
Zdroj: TASR

Šéf zväzu si myslí, ponúknutá funkcia by bola to najlepšie pre reprezentáciu.

Miroslav Šatan odmietol ponuku nového vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na post generálneho manažéra reprezentácie. Ako člen tímu Richarda Lintnera bol z nedávnej voľby prezidenta strešnej organizácie sklamaný, tvrdí však, že súčasná vojna medzi obomi stranami vedie len k väčšej skaze v slovenskom hokeji. Hoci jeho meno nefiguruje na listine 27 hráčov, ktorí vyslovili nedôveru zväzu na čele s jeho šéfom Igorom Nemečkom a odmietli s ním spájať svoje mená, skupinu bývalých i súčasných reprezentantov v otázke zmeny legislatívy plne podporuje.

Bývalý úspešný hokejista strávil uplynulé obdobie spoločne s rodinou v USA. Richarda Lintnera tak v boji o prezidentské kreslo podporoval na diaľku a po návrate domov netajil z výsledkov voľby sklamanie.


"Dúfali sme v iný výsledok. Kluby si urobili po svojom a rozhodli sa nezohľadniť názory všetkých ostatných hokejistov a ľudí, ktorí stáli za Richardom Lintnerom. Boli medzi nimi víťazi Stanleyho pohára či majstri sveta. Kluby si však vybrali inú cestu, treba to akceptovať," uviedol na piatkovom brífingu s novinármi Šatan.

V tejto situácii, keď hrozia bojkoty, si to vôbec neviem predstaviť

Hoci stál plne na Lintnerovej strane, po voľbe prezidenta dostal ponuku od konkurencie na uvoľnený post generálneho manažéra národného tímu po Ottovi Sýkorovi. Vzhľadom na prebiehajúce bojkoty a svoje presvedčenie sa rozhodol túto funkciu neprijať.

"S Igorom Nemečkom sme sa stretli, ale v tejto situácii, keď hrozia bojkoty, si to vôbec neviem predstaviť. Hlavne to, aby som volal chlapcov do reprezentácie, keď vyhlasujú, že nebudú spolupracovať a nechcú sa spájať so zväzom. Vzhľadom na to bola moja odpoveď nie," ozrejmil Šatan.

Podľa ďalších vyjadrení majstra sveta z roku 2002 je len na škodu veci, že situácia sa medzi oboma stranami každým dňom čoraz viac vyhrocuje. V piatok dokonca dospela až do zrušenia galavečera Hokejista roka. Nový Výkonný výbor SZĽH sa tak rozhodol na základe bojkotu ankety zo strany 27 bývalých i súčasných reprezentantov ako napríklad Marián Hossa, Zdeno Chára, Marián Gáborík či ďalší.

Na videu je zostrih Šatanovho brífingu.


"Mám pocit, ako by sa všetko zhoršovalo, kopali sa zákopy a pripravovali sa obe strany na stret. Zrušenie ankety je toho prvým výsledkom. Ak sa táto situácia nebude riešiť, bude to len horšie pre slovenský hokej," dodal Šatan.

Nemeček reaguje na Šatana

Miroslav Šatan by bol najlepším generálnym manažérom reprezentácie, vyhlásil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

"Ponuka pre Miroslava Šatana, aby sa ujal funkcie generálneho manažéra reprezentácie Slovenska, bola a je myslená vážne a zodpovedne. Výkonný výbor SZĽH sa zhodol, že dlhoročný kapitán hokejovej reprezentácie by bol najlepšou voľbou pre tento post. Miro Šatan je nepochybne osobnosťou, ktorá má nielen odborné, ale aj morálne predpoklady na kvalitný výkon funkcie generálneho manažéra slovenskej hokejovej reprezentácie. Preto som mu túto ponuku adresoval a preto je táto ponuka stále platná," povedal Nemeček a dodal, že svojím spôsobom chápe, že Šatan v tejto situácii zatiaľ ponuku neprijal.

„Keď sme sa spolu o tom rozprávali, obaja sme sa zhodli v názore, že musíme urobiť všetko pre to, aby sa situácia upokojila. Ja som pripravený rokovať aj s hráčmi o ich návrhoch a nemám záujem eskalovať situáciu“, povedal ďalej Nemeček, ale dodal, že na rokovanie treba minimálne dvoch. Podľa jeho slov majú všetci reprezentanti dvere do zväzu otvorené a on osobne je pripravený na diskusiu o ich návrhoch. „Všetkých ich poznám, prežili sme spolu kus života, ja naozaj nemám problém s nimi diskutovať o hokeji a ich návrhoch," uviedol na záver Nemeček vo svojom stanovisku.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.