Toto je TOP 11 hráčov uplynulej sezóny

Kapitán MŠK Žilina Viktor Pečovský na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Pečovský najlepším hráčom, objavom Bero.

Stredopoliar Viktor Pečovský z MŠK Žilina získal v rámci futbalovej ankety "Jedenástka Fortuna ligy 2014/2015" ocenenie pre najlepšieho hráča uplynulej sezóny.

Tridsaťdvaročný stabilný člen reprezentácie bojujúcej o postup na EURO 2016 nahradil na tróne vlaňajšieho víťaza, ktorým bol útočník ŠK Slovan Bratislava Róbert Vittek.

"V prvom rade chcem poďakovať najbližším - manželke a dcérke, ďalej spoluhráčom, bez ktorých by som tu ťažko stál a všetkým trénerom, ktorí mi dávali šancu," povedal na nedeľňajšom slávnostnom vyhlásení ankety Pečovský. S uplynulou sezónou bol maximálne spokojný: "Keď je však hráč spokojný, to nie je dobré. Stále sa musím pozerať dopredu."

V kategórii najlepší tréner sa z víťazstva tešil tandem Ivan Vrabec - Martin Ševela, ktorý priviedol v minulej sezóne k zisku historického double (titul + Slovnaft Cup) hráčov AS Trenčín. "Naj" koučov ocenil reprezentačný kormidelník Ján Kozák.

Zdroj: TASR

Počas galavečera, ktorý sa konal v nedeľu večer v ružomberskom Hoteli Kultúra, vyhlásili aj najlepšiu jedenástku 22. ročníka najvyššej slovenskej súťaže, do ktorej sa prebojovali zástupcovia štyroch klubov. Najväčšie zastúpenie v podobe šiestich hráčov má vicemajster MŠK Žilina, dvoch hráčov v nej má majstrovský Trenčín a štvrtý tím uplynulej sezóny Spartak Trnava, jedného hráča dodal FK Senica.

Elitná zostava

Miloš Volešák (MŠK Žilina/AS Trenčín) - Ernest Mabouka (MŠK Žilina), Ramón Rodríguez Daa Silva (AS Trenčín), Milan Škriniar (MŠK Žilina), Matúš Čonka (Spartak Trnava) - Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Stanislav Lobotka (AS Trenčín), Ján Vlasko (Spartak Trnava), Jan Kalabiška (FK Senica) - Matej Jelič (MŠK Žilina).

"Nie, neľutujem, že som odišiel z Trenčína, aj keď získal titul, do Žiliny," poznamenal najlepší brankár uplynulej sezóny Miloš Volešák.

"Mám za sebou najlepšiu sezónu, no bola by ešte krajšia, keby sme získali titul," konštatoval jeden zo štvorice ocenených zadákov Žilinčan Miloš Škriniar.

Stanislav Lobotka k tajomstvu trenčianskeho titulu podotkol: "Išli sme od zápasu k zápasu a boli sme super tím - hráčsky i realizačný."

Chorvát v žilinskom drese Matej Jelič získal honor najlepšieho útočníka. Na otázku, koľko gólov nastrieľa v najbližšej sezóne, reagoval slovami: "Rád by som Žilinu videl na prvom mieste v lige, to je priorita. Samozrejme, poteší ma i každý gól."

Za Objav sezóny určili hlasujúci stredopoliara Matúša Bera z AS Trenčín. Najlepším rozhodcom FL bol v sezóne 2014/2015 Ivan Kružliak, asistentom Roman Slyško.
"Sme veľmi radi, že mladí chlapci, ktorí dostali šancu, priniesli do ligy nový elán. Takisto ma teší, ako naše mládežnícke reprezentácie dokážu súperiť so svojimi rovesníkmi v zahraničí," povedal prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák a pripomenul aj historický projekt ÚLK Cesta za trofejou Fortuna ligy.

Výsledky ankety ÚLK - Najlepší vo Fortuna lige 2014/2015:

Jedenástka roka: Miloš Volešák (MŠK Žilina/AS Trenčín) - Ernest Mabouka (MŠK Žilina), Ramón Rodríguez Da Silva (AS Trenčín), Milan Škriniar (MŠK Žilina), Matúš Čonka (Spartak Trnava) - Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Stanislav Lobotka (AS Trenčín), Ján Vlasko (Spartak Trnava), Jan Kalabiška (FK Senica) - Matej Jelič (MŠK Žilina)
Najlepší tréner: trénerský tandem Ivan Vrabec, Martin Ševela (AS Trenčín)
Najlepší hráč: Viktor Pečovský (MŠK Žilina)
Objav sezóny: Matúš Bero (AS Trenčín)
Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak
Najlepší asistent rozhodcu: Roman Slyško

RUŽOMBEROK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.