Amatér vymyslel nový smeč, ktorý ste u profíkov z NBA ešte nevideli

fe252564-9b09-43a6-9d24-cf759badd79f.crop_624x327_0,26.resize_1200x630.format_jpeg.inline_yes.jpg

Jordan Kilganon sa venuje smečovaniu a jeho kúsky nedokážu napodobniť ani profíci z najprestížnejšej basketbalovej ligy.

Počuli ste už meno Jordan Kilganon? Pokiaľ nie ste extrémne vášnivým fanúšikom basketbalu, odpoveď je zrejme nie. Tento mladý fenomén a profesionálny smečiar sa dostal do povedomia už dávnejšie vďaka smeču „Škorpión". Basketbaloví fanúšikovia vtedy žiadali, aby podobný „dunk" predviedol aj jeden z účastníkov slávnej smečovacej súťaže NBA Slam Dunk. Nestalo sa. Tentoraz Kilganon predviedol niečo ešte úžasnejšie. Niečo, čo sme zatiaľ nemali možnosť vidieť ukázať žiadneho profesionálneho basketbalistu.

Súťaže v smečovaní v zámorskej NBA sú každoročne pod paľbou kritiky. Fanúšikovia žiadajú hviezdy a nové smeče. No ikony ako LeBron James či Kevin Durant sa v nich odmietajú zúčastňovať a smeče sa každý rok viac-menej opakujú a neprinášajú veľa nového. Že už všetky „dunky" boli zasmečované a nič nové sa nedá vymyslieť? Proti je Jordan Kilganon. Smeč sa názvom Škorpión už predviedol v niekoľkých variáciách. Tu je jedna z najlepších:


Že husté? Mladík sa nedávno dokázal prekonať a vytvoril smeč, ktorý dostal názov „Straty a nálezy". Túto pecku zatiaľ žiadny profík nepredviedol. Nechajú sa inšpirovať a zažijeme konečne Slam Dunk s novými, kreatívnymi a atleticky extrémne náročnými smečmi ako je tento?

Jordan Kilganon sa nepreslávil iba super smečmi. Neuveriteľný je aj jeho vertikálny výskok z rozbehu. Vyskočiť na 190-centimetrovú bedňu je možno aj svetový rekord. Teda aspoň to tvrdí sám skokan.


https://www.youtube.com/watch?v=V_txIvh9jTQ


Či už je to rekord alebo nie, pozerať sa to dá dokola. Každopádne, vysvetľuje to, ako dokáže Kilganon stvárať vo vzduchu s loptou také neskutočné veci.

A na záver si ešte zaspomínajme, aké to bolo, keď bol Slam Dunk na vrchole popularity. Azda najpopulárnejší je ten z roku 2000, kde si to rozdali Vince Carter, jeho bratranec a spoluhráč z Toronta Tracy McGrady a Steve Francis z Houstonu.

https://www.youtube.com/watch?v=KNAmKpG97cc

BRATISLAVA/Michal Lukačovič

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti