Daňo už trénuje v Chicagu, po návrate dá s Hossom "reč"

3januar2014_SR20_Prichod_TK_4116319.jpg
Zdroj: TASR

Jeho prestup do Chicaga sa zrodil 1. júla v rámci sedemčlennej výmeny.

Hokejista Marko Daňo sa už teší na spoločné pôsobenie v jednom tíme s Mariánom Hossom. Dvadsaťročný krídelník absolvuje v súčasnosti rozvojový kemp Chicaga, po ktorého konci sa vráti domov a stretne sa so svojím skúseným spoluhráčom. Verí, že pre tím obhajcu Stanleyho pohára bude očakávaným prínosom.

Talentovaný slovenský reprezentant má za sebou úspešnú premiérovú profiligovú sezónu v drese Columbusu. Bodovo sa rozbehol už na začiatku ročníka, no postupom času stratil v kádri svoje miesto a skúsenosti zbieral na farme v AHL za Springfield Falcons.

V polovici februára ho však vedenie "modrokabátnikov" povolalo späť a mladý Slovák už druhú šancu naplno využil. V závere ročníka, v ktorom Columbus už mal možnosť postúpiť do play off, si zahral v elitnej formácii, bol bodovo produktívny a celkovo ich v 35 zápasoch nazbieral 21 za 8 gólov a 13 asistencií. Ďalších 19 bodov pridal v drese Springfieldu.

Keď mal 18, hral ešte s mojím otcom a teraz je pre mňa výnimočné, že môžem hrať s ním ja v jednom tíme

Jeho prestup do Chicaga sa zrodil 1. júla v rámci sedemčlennej výmeny. "Nečakal som to, no teraz som rád, že môžem byť členom tejto skvelej organizácie," uviedol Daňo pre oficiálny web NHL. Po prílete do Chicaga začal ihneď spolupracovať s kondičným trénerom Paulom Goodmanom, pričom v rozvojom kempe tímu zotrvá do konca týždňa.

Následne sa vráti na Slovensko a stretne sa s Mariánom Hossom, ktorého dosiaľ v mládežníckych kategóriách hokejovo obdivoval. "Marián je skvelý chlap. Keď mal 18, hral ešte s mojím otcom a teraz je pre mňa výnimočné, že môžem hrať s ním ja v jednom tíme. Je to pán hokejista. Odohral tu veľa a je mnoho vecí, ktoré sa môžem od neho naučiť rovnako ako od iných, skúsenejších spoluhráčov," povedal odchovanec trenčianskeho hokeja.
V uplynulej sezóne sa Daňovi splnil veľký sen. Nielenže si zahral v NHL, v jednom čase bol dokonca členom údernej formácie Columbusu. Hral spoločne s Arťomom Anisimovom, ktorého "modrokabátnici" tiež vymenili do Chicaga, a Alexandrom Wennbergom. V Chicagu sa mu zasa črtá možnosť zahrať si s veľkým talentom fínskeho hokeja Teuvom Teräväinenom. "Viem, že je dobrým korčuliarom. Odohral výbornú play off, myslím, že bude zábavné s ním hrať. Je to podobný typ hokejistu ako Alex. Hral som s ním v Columbuse a bola medzi nami dobrá chémia," uviedol Daňo.

CHICAGO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti